Чи можна замінити нафтопродукти в укладеному договорі про закупівлю

602
Автор
керівник консультаційної групи Експертус Держзакупівлі

Запитання

Замовник уклав договір про закупівлю нафтопродуктів (бензину та дизпалива) за результатами відкритих торгів. Товар частково отримали та оплатили. Під час роботи виявили, що один з видів пального за договором (бензин) виявився неякісним. Чи можна внести зміни до договору та замінити бензин на дизельне паливо без зміни загальної суми договору?

Відповідь

Детальний матеріал

Чи можна вносити зміни в специфікацію до договору, щоб замінити одні позиції на інші

Переглянути

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 Особливостей укладається відповідно до Цивільного (ЦК) і Господарського кодексів України (ГК) з урахуванням положень статті 41 Закону № 922, крім частин 2—57—9 статті 41 Закону № 922 та Особливостей (п. 17 Особливостей).

Істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) Особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. Виняток становлять випадки, перелічені у пункті 19 Особливостей.

Так, підпункт 3 пункту 19 Особливостей передбачає, що однією з підстав для зміни істотних умов договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) Особливостей, є покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.

Додаткова угода про заміну товару з метою покращення якості предмета закупівлі

Отже, в цій ситуації заміна в договорі однієї номенклатурної позиції іншою номенклатурною позицією, яка також є предметом договору, не є покращенням якості предмета закупівлі.

оборонні закупівлі

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладання договору про закупівлю: враховуємо строки

Укладення договору про закупівлю це завершальний етап і мета будь-якої процедури закупівлі. Але і на цьому етапі є правила, яких слід дотримуватися. Пропонуємо тому, хто знає – повторити, хто не в курсі – вияснити: як це відбувається на практиці
2662

Формуємо додаток до договору про закупівлю

Дізнайтеся, що собою являє додаток до договору, як його формувати та за потреби внести зміни. Також скачайте зразок додатку до договору, щоб адаптувати його під свою ситуацію
5871

Строки відкритих торгів з Особливостями

Враховуючі часті зміни до закупівельного законодавства, зорієнтуватися у строках проведення відкритих торгів буває не легко. Замовник також має вчасно оприлюднити необхідну інформацію під час проведення відкритих торгів. Наша шпаргалка допоможе визначити строки відкритих торгів з Особливостями
1374