Закупівля проєктної документації для пожежної сигналізації за кошти, заплановані як капітальні видатки

1109

Запитання

Замовник на початку року уклав прямий договір на закупівлю послуги з виготовлення проєктної документації з установлення пожежної сигналізації в будівлі, кошти для закупівлі — 32 000 грн заплановані в кошторисі як капітальні видатки. Чи можна у період воєнного стану виконувати та оплачувати цей договір?

Відповідь

На сьогодні, коли йдеться про оплату за договором, замовник має ураховувати постанову КМУ «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» від 09.06.2021 № 590 (далі — Постанова № 590).

Порядок, який затверджує Постанова № 590, визначає механізм виконання в особливому режимі повноважень Казначейством та органами Казначейства, пов’язаних із казначейським обслуговуванням бюджетних коштів та коштів інших клієнтів в умовах воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Зокрема, у Порядку визначена черговість проведення платежів органами Казначейства за дорученнями клієнтів з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунка в умовах воєнного стану.

Зважте, що за видатками спеціального фонду державного та місцевих бюджетів передбачене проведення платежів органами Казначейства на оплату послуг з монтажу, установки та ремонту охоронної та пожежної сигналізації, системи відеоспостереження.

Водночас, пункт 19 Постанови № 590 передбачає проведення платежів за іншими видатками та наданням кредитів. Щоправда, в третю чергу та з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунка. Водночас Постанова № 590 не містить заборони щодо капітальних видатків.

Проте ураховуйте, що особливий режим роботи Казначейства в умовах воєнного стану та передбачена КМУ черговість проведення платежів за видатками загального та спеціального фонду державного та місцевого бюджетів може вплинути на затримку фінансування укладеного замовником договору.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка про кінцевого бенефіціарного власника: зразок

Під час відкритих торгів замовник перевіряє інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника, щоб перевірити наявність підстав для відхилення його тендерної пропозиції. Розглянемо, як з’ясувати цю інформацію та що робити, якщо реєстри не працюють
13177

Лист-відгук про виконання аналогічного договору

Коли замовник встановлює кваліфкритерій — підтвердження виконання аналогічного договору, важливо не дискримінувати учасника. У статті — застороги щодо умов тендерної документації та зразок листа-відгука про виконання договору про закупівлю
16547

Інструкція з підготовки тендерної пропозиції

Підготувати тендерну пропозицію відповідно до вимог тендерної документації буває нелегко. Наша стаття зекономить ваш час, коли вирішите подати свою тендерну пропозицію на участь у публічній закупівлі
7481

Довідка про відсутність заборгованості на тендер

Замовники можуть встановити вимоги у тендерній документації щодо надання документального підтвердження відсутності в учасника заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів). Таким підтвердженням буде довідка про відсутність заборгованості, яку учаснику видає орган ДПС
32756