Закупівля проєктної документації для пожежної сигналізації за кошти, заплановані як капітальні видатки

1131

Запитання

Замовник на початку року уклав прямий договір на закупівлю послуги з виготовлення проєктної документації з установлення пожежної сигналізації в будівлі, кошти для закупівлі — 32 000 грн заплановані в кошторисі як капітальні видатки. Чи можна у період воєнного стану виконувати та оплачувати цей договір?

Відповідь

На сьогодні, коли йдеться про оплату за договором, замовник має ураховувати постанову КМУ «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» від 09.06.2021 № 590 (далі — Постанова № 590).

Порядок, який затверджує Постанова № 590, визначає механізм виконання в особливому режимі повноважень Казначейством та органами Казначейства, пов’язаних із казначейським обслуговуванням бюджетних коштів та коштів інших клієнтів в умовах воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Зокрема, у Порядку визначена черговість проведення платежів органами Казначейства за дорученнями клієнтів з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунка в умовах воєнного стану.

Зважте, що за видатками спеціального фонду державного та місцевих бюджетів передбачене проведення платежів органами Казначейства на оплату послуг з монтажу, установки та ремонту охоронної та пожежної сигналізації, системи відеоспостереження.

Водночас, пункт 19 Постанови № 590 передбачає проведення платежів за іншими видатками та наданням кредитів. Щоправда, в третю чергу та з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунка. Водночас Постанова № 590 не містить заборони щодо капітальних видатків.

Проте ураховуйте, що особливий режим роботи Казначейства в умовах воєнного стану та передбачена КМУ черговість проведення платежів за видатками загального та спеціального фонду державного та місцевого бюджетів може вплинути на затримку фінансування укладеного замовником договору.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як подати скаргу до Антимонопольного комітету

Учасники закупівель мають знати порядок розгляду скарг у сфері публічних закупівель, для відстоювання своїх законних прав та інтересів. Як відбувається оскарження публічних закупівель — розглянемо у статті
5223

Тендерна пропозиція: зразок

Учасники подають тендерну пропозицію в електронній формі. Пояснимо, як подати тендерну пропозицію через електронну систему закупівель
1744

Учасники публічних закупівель

Збираєтеся взяти участь у закупівлі? Врахуйте нюанси, які встановлює закупівельне законодавство. Пояснимо, які є обмеження для учасників процедури закупівель та хто може представляти інтереси під час участі
1096

Відкликання тендерної пропозиції

Учасник подав тендерну пропозицію і передумав брати участь у закупівлі. При цьому ним було сплачено кошти за участь у процедурі закупівлі. Розглянемо чи може він відкликати свою тендерну пропозицію та повернути кошти?
1813