Відкриття конвертів з ціновими пропозиціями до 50 тис. грн

572

Запитання

Чи може постачальник вимагати, щоб при закупівлі за прямим договором до 50 тис. грн конверт з ціновою пропозицією відкривали у його присутності?

Відповідь

Закупівлі до 50 тисяч: як планувати і звітувати

Замовники здійснюють публічні закупівлі керуючись Законом № 922, який чітко регламентує порядок проведення процедури закупівлі та спрощеної закупівель.

Натомість для закупівель, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, у Законі лише декілька норм. Частина 3 статті 3 Закону № 922 регулює ключові з них: у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник:

Отже, Закон про публічні закупівлі не містить окремих норм, які регулюють відбір постачальника, розгляд його цінової пропозиції та процес укладення прямого договору між замовником та постачальником. У такій ситуації сторони керуються загальними нормами Цивільного та Господарського кодексів (ГК) України. Зокрема, нормами глави 20 ГК: сторони можуть визначати порядок дій і зміст договору на основі вільного волевиявлення, коли вони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

обгрунтування очікуваної вартості

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) у публічних закупівлях

Під час закупівель і замовник, і учасник підписують документи в електронній системі закупівель. Це можливо зробити виключно за допомогою електронного ключа. Які ключі можна застосовувати та які вимоги до них в електронній системі закупівель розглянемо у статті
4673

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1181

Тендери: види в умовах воєнного стану

Умови воєнного стану змінили особливості проведення тендерів в публічних закупівлях. Простими словами пояснимо, які види тендерів існують в Україні та коли замовники зобов’язані оголосити тендер для закупівлі
4184

Вимога про усунення невідповідностей протягом 24 годин

Після розкриття тендерних пропозицій замовник може виявити в них недоліки та помилки. Закон № 922 з урахуванням Особливостей дозволив учаснику їх виправляти, завдяки так званому «механізму-24», тобто відвів учаснику рівно 24 години на усунення невідповідностей. Що це за невідповідності? У які строки потрібно повідомити учасника про недоліки? Як діяти замовнику в разі невиправлення або несвоєчасного виправлення таких помилок? Відповіді на головні запитання — у статті
18016