Відкриття конвертів з ціновими пропозиціями до 50 тис. грн

380

Запитання

Чи може постачальник вимагати, щоб при закупівлі за прямим договором до 50 тис. грн конверт з ціновою пропозицією відкривали у його присутності?

Відповідь

Закупівлі до 50 тисяч: як планувати і звітувати

Замовники здійснюють публічні закупівлі керуючись Законом № 922, який чітко регламентує порядок проведення процедури закупівлі та спрощеної закупівель.

Натомість для закупівель, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, у Законі лише декілька норм. Частина 3 статті 3 Закону № 922 регулює ключові з них: у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник:

Отже, Закон про публічні закупівлі не містить окремих норм, які регулюють відбір постачальника, розгляд його цінової пропозиції та процес укладення прямого договору між замовником та постачальником. У такій ситуації сторони керуються загальними нормами Цивільного та Господарського кодексів (ГК) України. Зокрема, нормами глави 20 ГК: сторони можуть визначати порядок дій і зміст договору на основі вільного волевиявлення, коли вони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

24 години на виправлення помилок з урахуванням Постанови № 1178

Після розкриття тендерних пропозицій замовник може виявити в них недоліки та помилки. Закон № 922 з урахуванням Особливостей дозволив учаснику їх виправляти, завдяки так званому «механізму-24», тобто відвів учаснику рівно 24 години на усунення невідповідностей. Що це за невідповідності? У які строки потрібно повідомити учасника про недоліки? Як діяти замовнику в разі невиправлення або несвоєчасного виправлення таких помилок? Відповіді на головні запитання — у статті
11171

Перевірка довідки (витягу) про несудимість для тендеру

Замовнику необхідно встановити, чи немає причин для відмови учаснику в участі в закупівлі, на підставі п.44, п.47 Особливостей № 1178. З’ясуймо, в якій формі подають довідку про несудимість учасник і переможець, коли і як перевірити документ
1171

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5095

Технічна специфікація до предмета закупівлі – вимоги та зразок

Технічна специфікація – це одна з найбільш важливих частин у тендерній документації. Саме вона визначає чи вдасться замовнику отримати потрібне у належній якості, формі та з необхідним функціоналом. З'ясуймо, на що звернути увагу замовнику.
6050