Закупівля у монополіста на понад 50 тис. грн : за якою процедурою проводити

2468

Запитання

Як обрати процедуру закупівлі та на яку статтю Закону спиратись, якщо постачальник-монополіст, а сума договору становитиме понад 50 тис. грн?

Відповідь

Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроків

Закупівлі замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за вартісні пороги, обов’язкові для проведення процедур закупівель. За загальним правилом їх проводять із застосуванням спрощеної закупівлі. Одночасно ч. 7 ст. 3 Закону № 922 дозволяє в окремих випадках не застосовувати такої процедури.

Приміром на підставі п. 2 ч. 7 ст. 3 Закону № 922: «якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин».

Отже, замовник може закупити воду у постачальника-монополіста за прямим договором.

Важливо! Незастосування спрощеної закупівлі необхідно обґрунтувати документально. А в результаті закупівлі — оприлюднити в ЕСЗ звіт про договір, укладений без використання електронної системи закупівель.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Робоча група уповноваженої особи

Уся відповідальність за закупівлі лягає персонально на уповноважену особу. УО повинна самостійно забезпечити неупередженість організаційного процесу та проведення закупівель з урахуванням інтересів замовника. Саме тому часто виникає запитання, чи може уповноважена особа створити робочу групу, адже не реально одній людині бути знавцем геть у всьому. З’ясуймо, що регламентує Закон.
4394

Дефектний акт: зразок

На балансі кожного замовника перебуває хоча б один основний засіб. Коли настає час ремонтувати його або списати, необхідно оформити документи. Сьогодні розглянемо дефектний акт. Коли, хто та як має його оформити? Роз’яснення, зразок та бланк для вас — у статті
57210