Використання медикаментів, закуплених згідно з Постановою № 225, для лікування інших хворих: чи правомірно

319

Запитання

Чи можна використовувати медикаменти, закуплені за прямим договором згідно з Постановою № 225 про ковідні закупівлі, для лікування інших хворих, які не мають підтвердження ПЛР-тестами хвороби на COVID-19?

Відповідь

Ні, так робити не можна.

Як проводити закупівлі з COVID-19 у 2021 році

Пунктом 31 Прикінцевих положень Закону № 922 виведено з-під дії Закону саме випадки, коли предметом закупівлі є товари, роботи чи послуги, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19).

Законодавець спростив закупівлі винятково тих лікарських засобів, обладнання, медвиробів тощо, які замовник використовує для боротьби з COVID-19. Якщо ж вони будуть використовуватися для інших функцій, наприклад виконання звичних для замовника завдань, то замовник повинен їх закуповувати із застосуванням Закону № 922, керуючись вартісними межами предмета закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Капітальний чи поточний ремонт: як не помилитися під час закупівлі

У замовника є перелік потрібних йому робіт для утримання будівлі в належному стані, серед них і ремонт даху і заміна плитки і укріплення стін. Як його визначити ці роботи є поточним ремонтом чи капітальним?
94

Поточний ремонт: код ДК і предмет закупівлі

Визначити код ДК поточного ремонту — складне завдання як для новачків, так і для досвідчених закупівельників. Щоб зробити все правильно, окрім закупівельного, потрібно знати ще й законодавство у сфері будівництва. Як проходить закупівля послуг з поточного ремонту, як визначити код ДК і предмет закупівлі, дізнайтеся зі статті
44180

Чим конкретна назва предмета закупівлі відрізняється від узагальненої

Чим відрізняється конкретна назва предмета закупівлі від узагальненої? Що має зазначати замовник під час оприлюднення інформації про закупівлі в електронній системі закупівель? З’ясуймо на прикладі закупівлі засобів особистої гігієни
6871

Методрекомендації щодо закупівель електроенергії: що передбачило Мінекономіки та в чому ризики замовників

Проведемо огляд Методрекомендацій Мінекономіки щодо закупівель електроенергії. Розберемо пропозиції щодо визначення очікуваної вартості, нюанси та ризики тендерної документації, технічних специфікацій, формульного ціноутворення, проєкту договору та умов щодо зміни ціни
365