Використання медикаментів, закуплених згідно з Постановою № 225, для лікування інших хворих: чи правомірно

552

Запитання

Чи можна використовувати медикаменти, закуплені за прямим договором згідно з Постановою № 225 про ковідні закупівлі, для лікування інших хворих, які не мають підтвердження ПЛР-тестами хвороби на COVID-19?

Відповідь

Ні, так робити не можна.

Як проводити закупівлі з COVID-19 у 2021 році

Пунктом 31 Прикінцевих положень Закону № 922 виведено з-під дії Закону саме випадки, коли предметом закупівлі є товари, роботи чи послуги, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19).

Законодавець спростив закупівлі винятково тих лікарських засобів, обладнання, медвиробів тощо, які замовник використовує для боротьби з COVID-19. Якщо ж вони будуть використовуватися для інших функцій, наприклад виконання звичних для замовника завдань, то замовник повинен їх закуповувати із застосуванням Закону № 922, керуючись вартісними межами предмета закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

новини публічні закупівлі

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний закупівельний словник

Тримайте напохваті автоматизований Єдиний закупівельний словник ДК 2015 з пошуком. А для новачків в закупівлях — роз’яснення, що таке Єдиний закупівельний словник та як ним користуватися
20148

Код ДК 2015: як обрати без помилок

Як визначити код ДК – цим запитанням турбується кожен закупівельник перед початком закупівлі. Неправильне визначення коду ДК може призвести до порушень закупівельного законодавства. Все, що потрібно знати про код ДК – у статті
3793