Чи може УО працювати онлайн без письмового трудового договору у час війни

537

Запитання

Чи можуть для УО запровадити дистанційну роботу без письмового трудового договору, поки діятиме воєнний стан?

Відповідь

Чи може УО працювати онлайн без письмового трудового договору у час війни

Деталі АКЦІЇ за тел. ⏩ 0 800 21 12 20

Так. Дистанційну роботу УО можуть запровадити наказом на час воєнного стану. За мирних часів з дистанційними працівниками укладатимуть письмові трудові договори.

Де про це подивитися:

ч. 11 ст. 60-2 КЗпП

На час загрози поширення епідемії та/або у разі виникнення загрози збройної агресії, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру дистанційну роботу можуть запровадити наказом/розпорядженням. Кабмін Постановою № 630 продовжив термін дії карантину до 31 серпня 2022 року. Воєнний стан продовжили до 23 серпня 2022 року. Поки він діятиме, роботодавець може видати наказ про дистанційну роботу УО на період воєнного стану й до початку його дії ознайомити працівників. Повідомляти УО про таку зміну умов праці за два місяці роботодавець не зобов’язаний.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Робоча група уповноваженої особи

Уся відповідальність за закупівлі лягає персонально на уповноважену особу. УО повинна самостійно забезпечити неупередженість організаційного процесу та проведення закупівель з урахуванням інтересів замовника. Саме тому часто виникає запитання, чи може уповноважена особа створити робочу групу, адже не реально одній людині бути знавцем геть у всьому. З’ясуймо, що регламентує Закон.
4484

Головне у квітні для закупівельника 2024

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Тримайте нові консультації, що допоможуть укласти договір з надійним постачальником за результатами ЗПП в каталозі, а також — змінити Нафтогаз Трейдинг на нового постачальника. Скористайтеся готовими зразками, довідниками і добірками. Загляньте на наші вебінари
1070