Закупівлі ПКД без використання електронної системи: підсумовувати чи ні

1729

Запитання

У системі Prozorro викладено договір без використання ЕСЗ на виготовлення проектно-кошторисної документації на 49 тис. Чи можна провести переговорну процедуру на ПКД на суму 34 тис. грн?

Відповідь

Розроблення проектної документації на об’єкти будівництва належить до такого виду предметів закупівель, як роботи (п. 27 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 ).

Чи можна закупити тільки кошторисну частину документації

Предмет закупівлі робіт замовник визначає (п. 4 Порядку визначенння предмета закупівлі):

  • за об’єктами будівництва;
  • з урахуванням ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», прийнятий наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 липня 2013 року № 293, а також галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт», затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23 серпня 2011 року № 301.

До об’єктів будівництва належать будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси або частини, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури.

Тому, якщо замовник закупив для одного об’єктами будівництва проектно-кошторисну документацію на 49 тис, а тепер має закупити для другого об’єкта будівницта на 34 тис., це будуть різні предмети закупівель. Тож замовник проводитиме їх закупівлю з огляду на очікувану вартість кожного предмета закупівлі. У даному випадку не потрібно буде сумувати очікувану вартість.

Закупівлі ПКД без використання електронної системи: сумувати чи ні
КРІСТІНА АРТЕМЕНКОконсультант із закупівель робіт з будівництва, Київ
Підприємство планує закупити роботи з будівництва. В проєкті, крім будівельних робіт, передбачене постачання та монтаж устаткування. Хто має закуповувати це устаткування — підрядник чи замовник? Чи можна включити закупівлю устаткування до закупівлі підрядних робіт?

Зверніть увагу на ч. 3 ст. 3 Закону «Про публічні закупівлі»: у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Переговорну процедуру закупівлі замовник проводить як виняток у випадках, що передбачає ч. 2 ст. 40 Закону, якщо вартість предмета закупівлі робіт дорівнює або перевищує 1,5 мільйона гривен.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

обгрунтування очікуваної вартості

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
72183

Головне у вересні для закупівельника

Почніть осінь разом з Експертус Держзакупівлі! В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у вересні. Це рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі. Стежте за оновленнями і листами від Системи, щоб не пропустити важливе. Залишайтеся з нами навіть під час відключення — у смартфоні переглядайте корисну інформацію в Системі у будь-який час
823

Головне у липні для закупівельника

У головному в липні знайдете рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться у щоденній роботі. Цього місяця зверніть увагу на складові договірної ціни в ТП та умови збільшення ціни в договорах
1493

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
40309