Розірвання договору на газ з ініціативи постачальника

1372

Запитання

Газопостачальник надіслав листа з проханням розірвати договір, мотивуючи тим, що йому не вигідно постачати газ через підвищення ціни на ринку. В договорі прописана умова, що він може бути розірваний за взаємною згодою сторін, але не односторонньо. Які варіанти розвитку подій?

Відповідь


Сторони можуть розірвати договір за взаємною згодою.

Щодо договору про закупівлю сторони керуються нормами Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, які визначає Закон «Про публічні закупівлі».

Порядок зміни та розірвання господарських договорів урегульовує стаття 188 Господарського кодексу.

Коли можна розірвати договір в односторонньому порядку

Вона передбачає можливість одностороннього розірвання договору про закупівлю лише, якщо це передбачає закон або договір.

Щоб розірвати договір за взаємною згодою, сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію, протягом 20 календарних днів після одержання пропозиції має повідомити другій стороні своє рішення.

Якщо згоди не досягнуто чи немає відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Водночас пам’ятайте, вносити зміни до істотних умов договору — це право сторін, а не обов’язок. А відмова замовника підписувати додаткову угоду — не підстава припиняти газопостачання. До того ж якщо споживач виконує свої зобов’язання за договором, постачальник зобов’язаний постачати природний газ на умовах договору — до його припинення (ч. 2 ст. 14 Закону № 329).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова угода про продовження дії договору про закупівлю

Скачайте зразок додаткової угоди про продовження строку дії договору та виконання зобов’язань за пунктом 19 Особливостей. Ця угода підготовлена із врахуванням актуальних вимог. Вам не доведеться витрачати час на складні юридичні формулювання
30895

Лист погодження з проєктом договору

Наявність вимоги про надання листа згоди з проєктом договору про закупівлю може значно спростити процес закупівлі. Пояснимо, навіщо вимагати в учасників закупівлі таку згоду, а також дамо зразок
183

Зміни у реєстрації договору в Казначействі

Пояснюємо, які зміни внесли до порядку реєстрації зобов’язань в органах Казначейства та як після змін зареєструвати зобов’язання за укладеними договорами
30530

Закупівля постачання теплової енергії

Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
5566