Розірвання договору на газ з ініціативи постачальника

1168

Запитання

Газопостачальник надіслав листа з проханням розірвати договір, мотивуючи тим, що йому не вигідно постачати газ через підвищення ціни на ринку. В договорі прописана умова, що він може бути розірваний за взаємною згодою сторін, але не односторонньо. Які варіанти розвитку подій?

Відповідь


Сторони можуть розірвати договір за взаємною згодою.

Щодо договору про закупівлю сторони керуються нормами Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, які визначає Закон «Про публічні закупівлі».

Порядок зміни та розірвання господарських договорів урегульовує стаття 188 Господарського кодексу.

Коли можна розірвати договір в односторонньому порядку

Вона передбачає можливість одностороннього розірвання договору про закупівлю лише, якщо це передбачає закон або договір.

Щоб розірвати договір за взаємною згодою, сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію, протягом 20 календарних днів після одержання пропозиції має повідомити другій стороні своє рішення.

Якщо згоди не досягнуто чи немає відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Водночас пам’ятайте, вносити зміни до істотних умов договору — це право сторін, а не обов’язок. А відмова замовника підписувати додаткову угоду — не підстава припиняти газопостачання. До того ж якщо споживач виконує свої зобов’язання за договором, постачальник зобов’язаний постачати природний газ на умовах договору — до його припинення (ч. 2 ст. 14 Закону № 329).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік локалізованих товарів

Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2024 році дорівнює чи перевищує 20%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
169

Головне у липні для закупівельника

У головному в липні знайдете рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться у щоденній роботі. Цього місяця зверніть увагу на складові договірної ціни в ТП та умови збільшення ціни в договорах
1153