АМКУ вперше оштрафував компанію за публікацію неправдивої інформації про конкурента в системі Prozorro

2 грудня 2021 року, Антимонопольний комітет України визнав дії ТОВ «Гюте» під час участі у тендері оголошеному АТ «Ощадбанк» порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції. Мова йде про оприлюднення товариством неправдивої інформації, що дискредитує конкурента.

Як подавати клопотання для участі в засіданні Колегії АМКУ

АМКУ вперше оштрафував компанію за публікацію неправдивої інформації про конкурента в системі Prozorro

Договір про закупівлюСкачати зразок


Розглядаючи справу Комітет встановив, що директор ТОВ «Гюте» у розділі «Вимоги про усунення порушення» до цього тендеру в системі Prozorro розмістив інформацію, яка компрометує компанію-конкурента (у підсумку виграла тендер). Зокрема повідомлялося, що вона «пропонує неякісну, або сумнівного походження продукцію, або походження матеріалів є сумнівним; кваліфікація працівників робітничого складу, які працюють на імпортному обладнані є сумнівною, або оплата праці не відповідає Законодавству України».

Водночас Комітет з’ясував, що ТОВ «Гюте» ґрунтувало ці висновки на основі власного аналізу цінової пропозиції конкурентів. Але ці дані спростовуються вимогами тендерної документації та інформацією й документами, наданими «ВКП Паритет-К» щодо їх відповідності.

Також заявник надав Комітету листи контрагентів, в яких висловлюється стурбованість з приводу оприлюдненої у Prozorro інформації, що дискредитує компанію. У листах йдеться про ймовірність «зниження обсягів продажів товару, а також можливість припинення майбутньої співпраці, якщо публікація не буде спростована». Отже, внаслідок поширення відповідачем неправдивих відомостей, заявник ризикує втратити своїх контрагентів.

Проаналізувавши інформацію, Комітет дійшов висновку, що ТОВ «Гюте» дискредитувало свого конкурента шляхом поширення неправдивих відомостей в електронній системі Prozorro і таким чином порушило Закон України «Про захист від недобросовісної конкуренції». За це порушника оштрафовано на 185 484 грн та зобов’язано у 10 денний строк з дня отримання рішення АМКУ спростувати поширені відомості, які дискредитують «ВКП Паритет-К», у газеті «Урядовий кур’єр».

З огляду на безпрецедентність рішення, Комітет звернувся з закликом до суб’єктів господарювання у жодному випадку не зловживати правом захисту себе як учасника публічної закупівлі та не розповсюджувати неправдиву інформацію про конкурентів у системі Prozorro.

Джерело: Антимонопольний комітет України



УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Держаудитслужба: повноваження та перевірки

Розглянемо якими нормативно-правовими актами визначені повноваження Держаудитслужби щодо контролю у сфері публічних закупівель, які контрольні заходи вона може проводити та за наявності яких підстав
15850

Відповідальність у сфері закупівель: судова практика

Кількість порушень у сфері публічних закупівель зростає з кожним роком. Учасники закупівельного процесу несуть як кримінальну так і адміністративну відповідальність. Кого і за що нині можуть притягти до відповідальності — детально у статті
44226

Штрафи у сфері публічних закупівель

Помилки у публічних закупівлях можуть коштувати надто дорого. З’ясуймо: хто, на кого та в яких розмірах складає штрафи в публічних закупівлях за статею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення
7750

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5731

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді