АМКУ надав рекомендації щодо плати за доступ до Prozorro.Продажі

Антимонопольний комітет, 4 листопада, ухвалив рекомендації державному підприємству «Прозорро.Продажі», що стосуються умов та оплати доступу операторам авторизованих електронних майданчиків до електронної торгової системи (ЕТС) Prozorro.Продажі.

Онлайн тренажер із запитаннями від Мінекономіки

 АМКУ надав рекомендації щодо плати за доступ до Prozorro.Продажі

До Комітету надійшли звернення учасників ринку з приводу неодноразового підвищення ДП «Прозорро.Продажі» плати на розвиток ЕТС.

Оператори для підключення до електронної системи «Prozorro.Продажі» та проведення електронних аукціонів повинні сплачувати визначений договором розмір плати на розвиток ЕТС. Вона вираховується із винагороди суб’єктів господарювання.

Водночас Комітет встановив, що розмір плати на розвиток ЕТС є недостатньо економічно обґрунтованим, що може містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

Також Комітет з’ясував, що держпідприємство надає доступ операторів до ЕТС ще й за умови виконання ними додаткових зобов’язань. Вони безпосередньо не стосуються предмета договору та мають на меті просування електронного майданчика Prozorro.Продажі коштом суб’єктів господарювання. Ці вимоги держкомпанії також можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Враховуючи виявлені факти, Комітет надав «Прозорро.Продажі» рекомендації:

  • забезпечити формування плати на розвиток ЕТС на підставі економічно обґрунтованих розрахунків;
  • при укладенні угод доступу Операторів до ЕТС утриматися від додаткових умов (зобов’язань), які за своєю природою не стосуються безпосередньо надання Підприємством доступу Операторам до ЕТС.

Джерело: Антимонопольний комітет України


УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статті за темою

Усі статті за темою

Закупівля програмного забезпечення

Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
4936

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
72652

Авторське право на проектну документацію

Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору
117

Класифікація медичних виробів

Медичні вироби класифікуються за різною метою їх застосування. Пояснимо, що врахувати замовнику у закупівлі медичних виробів
190

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді