АМКУ надав рекомендації щодо плати за доступ до Prozorro.Продажі

Антимонопольний комітет, 4 листопада, ухвалив рекомендації державному підприємству «Прозорро.Продажі», що стосуються умов та оплати доступу операторам авторизованих електронних майданчиків до електронної торгової системи (ЕТС) Prozorro.Продажі.

Онлайн тренажер із запитаннями від Мінекономіки

 АМКУ надав рекомендації щодо плати за доступ до Prozorro.Продажі

До Комітету надійшли звернення учасників ринку з приводу неодноразового підвищення ДП «Прозорро.Продажі» плати на розвиток ЕТС.

Оператори для підключення до електронної системи «Prozorro.Продажі» та проведення електронних аукціонів повинні сплачувати визначений договором розмір плати на розвиток ЕТС. Вона вираховується із винагороди суб’єктів господарювання.

Водночас Комітет встановив, що розмір плати на розвиток ЕТС є недостатньо економічно обґрунтованим, що може містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

Також Комітет з’ясував, що держпідприємство надає доступ операторів до ЕТС ще й за умови виконання ними додаткових зобов’язань. Вони безпосередньо не стосуються предмета договору та мають на меті просування електронного майданчика Prozorro.Продажі коштом суб’єктів господарювання. Ці вимоги держкомпанії також можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Враховуючи виявлені факти, Комітет надав «Прозорро.Продажі» рекомендації:

  • забезпечити формування плати на розвиток ЕТС на підставі економічно обґрунтованих розрахунків;
  • при укладенні угод доступу Операторів до ЕТС утриматися від додаткових умов (зобов’язань), які за своєю природою не стосуються безпосередньо надання Підприємством доступу Операторам до ЕТС.

Джерело: Антимонопольний комітет України


УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
211

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2466

Локальний кошторис

Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
101

Приватизація комунального та державного майна в умовах воєнного стану

Порушення умов приватизації може призвести до судових позовів і анулювання результатів торгів. Судова практика свідчить, що навіть незначні порушення процедур стають підставою для скасування угод. У статті розглянемо особливості приватизації державного та комунального майна, зокрема в умовах воєнного стану
1204

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді