Верховна Рада у законопроект № 5852 в другому читанні внесла поправку до Закону «Про публічні закупівлі». Що ця поправка означатиме, коли закон вступить в силу.
Звіт про виконання договору про закупівлю: коли та як оприлюднювати
Згідно з порівняльною таблицею до законопроекту № 5852, поправка була врахована, а саме:
частину першу статті 42 доповнили пунктом 13 такого змісту: «13) країна походження товару щодо кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі – у разі закупівлі товару».
Нагадаємо, що частина перша статті 42 Закону регламентує, інформацію, яку має містити звіт про виконання договору про закупівлю.
Що це означатиме, якщо закон набере чинності:
коли ви закуповуватимете товари, під час звітування про виконання договору в Prozorro, треба буде вказувати країну їх походження у спеціальному електронному полі. Таке поле незабаром має з'явитися.
У Прикінцевих положеннях зоконопроекту № 5852 зазначено:
Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але не раніше дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань діяльності Національного банку України".
Джерело: Верховна Рада України
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
Завершальним етапом розробки ПКД є експертиза. Дізнайтеся, в яких випадках вона обов’язкова, а в яких – ні
Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально