Читайте у новому номері журналу «Держзакупівлі»

Автор
головний редактор журналу «Держзакупівлі»
Огляд усіх змін законодавства закупівельної сфери, розв'язання робочих ситуацій під час застосування частини 3 статті 631 ЦК, зразок примірної тендерної документація на закупівлю електроенергії, підказки для закупівлі дизельних генераторів та багато іншого – в журналі «Держзакупівлі»

Енергія, якої не купиш

На зміну пахощам квітучих акацій прийшли інші «аромати» — сморід вихлопних газів від генераторів. Він змішався з медовим запахом липового цвіту, поглинає тендітний трояндовий дух. Але перемагає не чад. Перемагаємо ми, наша здатність нормально жити і працювати. Адже найпотужніший генератор енергії — у кожному з нас.

Ту життєдайну внутрішню енергію не купиш і не продаси. На відміну від електричної. До закупівель електроенергії маємо Методрекомендації, щоправда, зі спірними формулюваннями. Підсвітимо їх, щоб допомогти уникнути ризиків.

Провели закупівлю, уклали договір. Аж тут контрагент вимагає внести зміни до ціни укладеного договору. А буває, що й сам замовник це ініціює. Хіба ж передбачиш усе: коливання ціни на ринку, зміну регульованих цін, тарифів. Тож у цьому номері разом збільшуємо ціну на електроенергію в договорі — пояснюємо, коли можна застосувати частину 3 статті 631 ЦК.

Хто будує, хто руйнує, а хто проводить закупівлі, щоб усе полагодити й відновити. І, не виспавшись після нічних тривог, дочекавшись світла й інтернету, переймається всього-на-всього тим, як визначити предмет закупівлі. Але простим це питання буде тільки для тих, хто прочитає експертну думку «Ремонт електромереж та електрощитових: закуповуємо як роботи чи послуги?».

Чекати інтернету не доводиться тим, хто вже закупив Starlink і уклав договір на абонплату з його обслуговування. А хто купив ще одну систему, знатиме, що робити — змінювати договір чи укладати новий і від чого це залежить.

Від чого залежить, чи прийме на реєстрацію ваш договір про закупівлю працівник Казначейства? Спойлер: не від того — чи з ПДВ ваш договір чи ні. А от чи має взагалі право Казначейство це контролювати — розкажемо та ще й підкажемо, як розраховувати очікувану вартість предмета закупівлі — таки з ПДВ чи без нього.

Чуєте, як стало тихо? Запахло скошеною травою і трояндами. Незабаром так буде постійно. Ось тільки згенеруємо перемогу і перемкнемося в мирний режим.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Тендерна документація зразок

Шукаєте зразок тендерної документації, що відповідає чинному закупівельному законодавству? Тримайте готові зразки від експертів системи «Експертус Держзакупівлі»
7979

Нецінові критерії закупівлі

Реалізація принципу ефективності публічних закупівель знаходить відображення у можливості оголошення закупівлі, у якій братиметься до уваги не тільки ціна пропозиції, але й інші фактори. У консультації розглянемо, що таке приведена ціна та коли можна застосувати нецінові критерії закупівель
1971

Документи переможця відкритих торгів з Особливостями

Закон України «Про публічні закупівлі» з урахуванням Особливостей № 1178 встановлює окремі вимоги до переможця закупівлі, що замовник має реалізувати у тендерній документації. Пояснимо, які документі та в якому вигляді має надати переможець торгів
5437

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді