Закупівлі для ЗСУ: ухвалений в цілому законопроєкт, який спростить процедури для громад

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

18 червня Рада ухвалила в другому читанні та в цілому проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у період дії воєнного стану»

Закупівлі для ЗСУ: ухвалений в цілому законопроєкт, який спростить процедури для громад

24 години на виправлення у спрощеній оборонній закупівлі

Як відомо, законопроєкт № 9559-д пропонує дозволити органам місцевого самоврядування надавати фінансову та матеріальну підтримку сектору безпеки і оборони у період дії воєнного стану. Раніше автори законопроєкту зазначали, що ця норма діє на всі закупівлі для сектору безпеки і оборони, які органи місцевого самоврядування здійснили починаючи з 24 лютого 2022 року.

«Верховна Рада щойно розблокувала мільярди гривень на Сили Оборони і дозволила «донатити» з місцевих бюджетів. Відтепер місцеві ради зможуть легально закуповувати дрони, аптечки, пікапи, запчастини до автомобілів, і все те, що можна придбати на запит від військових частин. Крім того, за погодженням із Міноборони, місцеві ради, наприклад, у прифронтових чи прикордонних зонах зможуть фінансувати створення фортифікацій та інших захисних споруд», - написав народний депутат Роман Лозинський.

Про те, що відтепер вреугльоване питання всебічної підтримку Збройних Сил (крім закупівлі зброї та боєприпасів) з боку громад повідомив також народний депутат Віталій Безгін.

«Прибрано всі неузгодженості в законодавстві щодо голів громад, що стали начальниками військових адміністрацій населених пунктів. Фінальна редакція «зусиллями» окремих міських голів та окремої асоціації не містить опцій щодо дистанційних засідань для органів місцевого самоврядування. Далі це не справа парламенту, а справа винятково внутрішньої дискусії самих очільників ОМСів», - написав Віталій Безгін.

Джерело: офіційний сайт Децентралізація

Статті за темою

Усі статті за темою

Принципи здійснення публічних закупівель: приклади

Принципи здійснення публічних закупівель регламентує Закон про публічні закупівлі. Незнання закону, як відомо, не вберігає від відповідальності за його порушення, навіть у період воєнного стану. Навпаки — що старанніше ми будемо дотримуватись закону, то швидше відбуєумо нашу країну. У статті розповідаємо, якими принципами здійснення закупівель має керуватися замовник
18530

Відпустка уповноваженої особи із закупівель: як працювати в ЕСЗ та організувати роботу

Уповноважена особа зібралась на відпочинок, а закупівля ще не завершена? Про такий розвиток подій замовник має потурбуватись заздалегідь. Дізнайтеся також, чи може УО у воєнний час піти у відпустку. Пояснимо обмеження та додаткові можливості, що визначає законодавство для відпусток під час війни
16524

Робоча група уповноваженої особи

Уся відповідальність за закупівлі лягає персонально на уповноважену особу. В уповноважених осіб виникають питання: коли можна створити робочу групу, кого може залучати уповноважена особа під час підготовки тендерної документації. З’ясуймо, що регламентує Закон.
7453

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді