БЕБ упередило 1,8 млн грн незаконного відшкодування пільгового ПДВ

БЕБ у місті Києві виявило два підприємства, засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, які з порушенням визначеної законом процедури заявили про бюджетне відшкодування 1,8 млн грн податку на додану вартість.

БЕБ упередило 1,8 млн грн незаконного відшкодування пільгового ПДВ

Кримінальна відповідальність за перешкоджання діяльності аудиторів

Відомості про виявлені ризики аналітики БЕБ скерували рекомендаційним листом до Головного управління Державної податкової служби у місті Києві для проведення контрольно-перевірочних заходів.

Однак ще до початку податкових перевірок зазначені підприємства самостійно скасували заявку на відшкодування податку на додану вартість. Таким чином аналітики ТУ БЕБ у місті Києві упередили спробу незаконного відшкодування 1,8 млн грн ПДВ з бюджету.

БЕБ нагадує, безпідставне відшкодування ПДВ - одне з найпоширеніших фіскальних порушень. Минулого року аналітики Бюро економічної безпеки упередили 2,1 млрд грн незаконного  відшкодування податку на додану вартість.

Джерело: офіційний сайт БЕБ

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація 👇

Зареєструватися

Статті за темою

Усі статті за темою

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
5781

Кримінальна відповідальність у сфері публічних закупівель

Дехто помилково вважає, що найстрашніше, що може бути в закупівлях, — це штраф. Однак судова практика свідчить, що варто зважати ще й на кримінальну відповідальність. Розглядаємо найпоширеніші випадки кримінальної відповідальності у сфері публічних закупівель
17428

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
2298

Яких порушень припускаються замовники, коли укладають договори за пунктом 13 Особливостей

Вже пів року аудитори проводять моніторинг закупівель за пунктом 13 Особливостей. Свіжий аналіз проведених моніторингів та найпоширеніших порушень, які допускають замовники, — у статті від проєкту «ДеюреЗакупівлі: закон і практика»
3233

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді