Міністерство розвитку громад та територій за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) розпочинає роботу над оцифруванням 110 ДБН та близько 60 змін і поправок до них.
Фахівець з публічних закупівель — 2022 ✔️ПРОКАЧАТИ СЕБЕ

«Мінрегіон продовжує процес цифровізації містобудівної галузі. Наразі Міністерство дало старт оцифруванню близько 170 чинних державних будівельних норм та змін до них. Це дозволить забезпечити доступність текстів ДБН та створить зручні умови роботи для фахівців будівельної сфери», – повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.
Наразі в Україні діють прийняті у період з 1994 до 2020 років будівельні норми, які мають різний ступінь цифровізації. Це створює певні складнощі у їх використанні, адже для більшості документів недоступний пошук за текстом, а ще частина – це просто відскановані тексти.
«Цьогоріч Мінрегіону вдалось знайти необхідну підтримку з боку GIZ, завдяки якій буде оцифровано близько 9 тисяч сторінок текстів ДБН. Оцифровані документи будуть доступні у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва», – підкреслила заступник Міністра.
Основними завданнями в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» є надання технічної, експертної та фінансової підтримки реформи у сфері містобудування. Про це йдеться у Протоколі про реалізацію заходів щодо забезпечення підвищення доступності використання текстів будівельних норм.
Джерело: Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України
Підприємство планує закупити роботи з будівництва. В проєкті, крім будівельних робіт, передбачене постачання та монтаж устаткування. Хто має закуповувати це устаткування — підрядник чи замовник? Чи можна включити закупівлю устаткування до закупівлі підрядних робіт?
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
Підсумовуємо законодавчі нововведення березня. Переконайтеся, що нічого не пропустили!
При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору