Міністерство розвитку громад та територій за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) розпочинає роботу над оцифруванням 110 ДБН та близько 60 змін і поправок до них.
Фахівець з публічних закупівель — 2022 ✔️ПРОКАЧАТИ СЕБЕ
«Мінрегіон продовжує процес цифровізації містобудівної галузі. Наразі Міністерство дало старт оцифруванню близько 170 чинних державних будівельних норм та змін до них. Це дозволить забезпечити доступність текстів ДБН та створить зручні умови роботи для фахівців будівельної сфери», – повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.
Наразі в Україні діють прийняті у період з 1994 до 2020 років будівельні норми, які мають різний ступінь цифровізації. Це створює певні складнощі у їх використанні, адже для більшості документів недоступний пошук за текстом, а ще частина – це просто відскановані тексти.
«Цьогоріч Мінрегіону вдалось знайти необхідну підтримку з боку GIZ, завдяки якій буде оцифровано близько 9 тисяч сторінок текстів ДБН. Оцифровані документи будуть доступні у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва», – підкреслила заступник Міністра.
Основними завданнями в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» є надання технічної, експертної та фінансової підтримки реформи у сфері містобудування. Про це йдеться у Протоколі про реалізацію заходів щодо забезпечення підвищення доступності використання текстів будівельних норм.
Джерело: Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України
Підприємство планує закупити роботи з будівництва. В проєкті, крім будівельних робіт, передбачене постачання та монтаж устаткування. Хто має закуповувати це устаткування — підрядник чи замовник? Чи можна включити закупівлю устаткування до закупівлі підрядних робіт?
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
Завершальним етапом розробки ПКД є експертиза. Дізнайтеся, в яких випадках вона обов’язкова, а в яких – ні
Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
Порушення умов приватизації може призвести до судових позовів і анулювання результатів торгів. Судова практика свідчить, що навіть незначні порушення процедур стають підставою для скасування угод. У статті розглянемо особливості приватизації державного та комунального майна, зокрема в умовах воєнного стану