Близько 170 державних будівельних норм скоро будуть доступні у цифровому формати

Міністерство розвитку громад та територій за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) розпочинає роботу над оцифруванням 110 ДБН та близько 60 змін і поправок до них.

Фахівець з публічних закупівель — 2022 ✔️ПРОКАЧАТИ СЕБЕ

Близько 170 державних будівельних норм скоро будуть доступні у цифровому формати

«Мінрегіон продовжує процес цифровізації містобудівної галузі. Наразі Міністерство дало старт оцифруванню близько 170 чинних державних будівельних норм та змін до них. Це дозволить забезпечити доступність текстів ДБН та створить зручні умови роботи для фахівців будівельної сфери», – повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

Наразі в Україні діють прийняті у період з 1994 до 2020 років будівельні норми, які мають різний ступінь цифровізації. Це створює певні складнощі у їх використанні, адже для більшості документів недоступний пошук за текстом, а ще частина – це просто відскановані тексти.

«Цьогоріч Мінрегіону вдалось знайти необхідну підтримку з боку GIZ, завдяки якій буде оцифровано близько 9 тисяч сторінок текстів ДБН. Оцифровані документи будуть доступні у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва», – підкреслила заступник Міністра.

Основними завданнями в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» є надання технічної, експертної та фінансової підтримки реформи у сфері містобудування. Про це йдеться у Протоколі про реалізацію заходів щодо забезпечення підвищення доступності використання текстів будівельних норм.

Джерело: Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

Близько 170 державних будівельних норм скоро будуть доступні у цифровому формати
КРІСТІНА АРТЕМЕНКОконсультант із закупівель робіт з будівництва, Київ
Підприємство планує закупити роботи з будівництва. В проєкті, крім будівельних робіт, передбачене постачання та монтаж устаткування. Хто має закуповувати це устаткування — підрядник чи замовник? Чи можна включити закупівлю устаткування до закупівлі підрядних робіт?

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Суму за договором про закупівлю електроенергії вичерпали, а кіловати ще є: як діяти

Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
68

Закупівля постачання теплової енергії

Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
4782

Закупівля у монополіста

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
127

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
60301

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді