«Агенція оборонних закупівель» придбає 4 тисячі дронів через інструмент рамкової угоди в Prozorro

«Агенція оборонних закупівель» Міністерства оборони України оголосила другий етап рамкової угоди на закупівлю безпілотних авіаційних комплексів.

«Агенція оборонних закупівель» придбає 4 тисячі дронів через інструмент рамкової угоди в Prozorro

24 години на виправлення у спрощеній оборонній закупівлі

У системі Prozorro опубліковані відповідні тендери на закупівлю:

  • 3000 БпАК типу DJI Mavic 3E;
  • 1000 БпАК типу DJI Mavic 3 Thermal з додатковими комплектуючими.

Наразі це п’ята частина від 20000 дронів, які Агенція запланувала придбати в межах рамкових угод. Водночас ці обсяги можуть збільшитися. 

«У сучасній війні дрони – невід'ємна складова. Вони стають нашими очима та крилами на полі бою. Активна інтеграція безпілотних авіаційних комплексів у Збройні сили України – це крок вперед у національній безпеці та обороні», – зазначив заступник Міністра оборони Дмитро Кліменков.

У системі Prozorro опубліковано 15 відборів на постачання:

  • 200 БпАК типу DJI Mavic 3E (всього 3000 штук);
  • 5 відборів на 200 БпАК типу DJI Mavic 3 Thermal (1000 штук).

Очікувана вартість закупівель розрахована на основі ціни в:

  • 133 тисяч гривень за один Mavic 3Е;
  • 198 тисяч гривень за один Mavic 3 Thermal (без ПДВ). 

«Щоб постачати якомога більшу кількість дронів для ЗСУ, важливо максимально ефективно витрачати ресурси. І використання Prozorro дозволить нам забезпечити конкуренцію постачальників та отримати найвигідніші ціни в цих закупівлях», – наголосила директор «Агенції оборонних закупівель» Марина Безрукова.

Поділ закупівлі на окремі відбори по 200 дронів дозволить залучити до закупівель більшу кількість учасників, які не можуть забезпечити всю кількість, а також диверсифікувати джерела постачання. Взяти участь у цих закупівлях зможуть всі постачальники, які пройшли кваліфікацію в рамкових угодах на закупівлі БпАК Mavic 3Е та Mavic 3 Thermal. Податися на них можна в будь-який момент. 

Нова процедура рамкової угоди в Prozorro дозволяє оборонним замовникам проводити конкурентні закупівлі, не оприлюднюючи при цьому чутливу інформацію. У системі можна буде побачити ставки учасників та ціну, отриману в результаті торгів, що дасть змогу суспільству бути впевненим у відсутності переплат.

Водночас інформація про:

  • терміни,
  • місця постачання,
  • інші умови закупівлі,
  • як і хто конкретно брав у ній участь і хто переміг,

буде доступною лише для учасників закупівлі, а також органів контролю та оскарження.

Джерело: офіційний сайт МОУ

Статті за темою

Усі статті за темою

Тверда чи динамічна договірна ціна за Настановами

При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
5819

Закупівля програмного забезпечення

Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
5030

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
72818

Авторське право на проектну документацію

Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору
130

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді