«Агенція оборонних закупівель» придбає 4 тисячі дронів через інструмент рамкової угоди в Prozorro

«Агенція оборонних закупівель» Міністерства оборони України оголосила другий етап рамкової угоди на закупівлю безпілотних авіаційних комплексів.

«Агенція оборонних закупівель» придбає 4 тисячі дронів через інструмент рамкової угоди в Prozorro

24 години на виправлення у спрощеній оборонній закупівлі

У системі Prozorro опубліковані відповідні тендери на закупівлю:

  • 3000 БпАК типу DJI Mavic 3E;
  • 1000 БпАК типу DJI Mavic 3 Thermal з додатковими комплектуючими.

Наразі це п’ята частина від 20000 дронів, які Агенція запланувала придбати в межах рамкових угод. Водночас ці обсяги можуть збільшитися. 

«У сучасній війні дрони – невід'ємна складова. Вони стають нашими очима та крилами на полі бою. Активна інтеграція безпілотних авіаційних комплексів у Збройні сили України – це крок вперед у національній безпеці та обороні», – зазначив заступник Міністра оборони Дмитро Кліменков.

У системі Prozorro опубліковано 15 відборів на постачання:

  • 200 БпАК типу DJI Mavic 3E (всього 3000 штук);
  • 5 відборів на 200 БпАК типу DJI Mavic 3 Thermal (1000 штук).

Очікувана вартість закупівель розрахована на основі ціни в:

  • 133 тисяч гривень за один Mavic 3Е;
  • 198 тисяч гривень за один Mavic 3 Thermal (без ПДВ). 

«Щоб постачати якомога більшу кількість дронів для ЗСУ, важливо максимально ефективно витрачати ресурси. І використання Prozorro дозволить нам забезпечити конкуренцію постачальників та отримати найвигідніші ціни в цих закупівлях», – наголосила директор «Агенції оборонних закупівель» Марина Безрукова.

Поділ закупівлі на окремі відбори по 200 дронів дозволить залучити до закупівель більшу кількість учасників, які не можуть забезпечити всю кількість, а також диверсифікувати джерела постачання. Взяти участь у цих закупівлях зможуть всі постачальники, які пройшли кваліфікацію в рамкових угодах на закупівлі БпАК Mavic 3Е та Mavic 3 Thermal. Податися на них можна в будь-який момент. 

Нова процедура рамкової угоди в Prozorro дозволяє оборонним замовникам проводити конкурентні закупівлі, не оприлюднюючи при цьому чутливу інформацію. У системі можна буде побачити ставки учасників та ціну, отриману в результаті торгів, що дасть змогу суспільству бути впевненим у відсутності переплат.

Водночас інформація про:

  • терміни,
  • місця постачання,
  • інші умови закупівлі,
  • як і хто конкретно брав у ній участь і хто переміг,

буде доступною лише для учасників закупівлі, а також органів контролю та оскарження.

Джерело: офіційний сайт МОУ

Статті за темою

Усі статті за темою

Завдання на проектування

Перед початком будь-якого будівництва чи реконструкції необхідно. Для цього складається Завдання на проектування визначає основні вимоги до майбутнього об’єкта будівництва. У статті пояснимо — як розробити та затвердити завдання проєкту
10

Дозвільні документи на будівництво у 2025 році

У статті — порядок подання документів через електронну систему ЄДЕССБ, класифікацію дозвільних документів залежно від класу наслідків об’єкта та компетенцію органів, які видають дозволи
35

Динамічна ціна в публічних закупівлях

Дехто вважає, що застосовувати динамічну ціну договору в тендерах неможливо. Але ця думка хибна. Тож з’ясуймо разом з експертом, що таке динамічна ціна та як її правильно застосовувати
13173

Тверда договірна ціна за Настановами

Чи можна змінити тверду договірну ціну в будівництві? Що нового з цього питання пропонують Настанови з визначення вартості будівництва? З’ясуймо у статті
16618

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді