МОН оприлюднило інформаційні довідки про фінальні розрахунки освітньої субвенції

Міністерство освіти і науки України опублікувало фінальні розрахунки обсягів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2024 рік.

МОН оприлюднило інформаційні довідки про фінальні розрахунки освітньої субвенції

ВЕБІНАР. Як оборонному замовнику правильно провести спрощену

Інформаційні довідки є важливим джерелом інформації для засновників закладів освіти, адже дають змогу аналізувати ефективність мережі закладів та ухвалювати управлінські рішення щодо її зміни. Довідка для кожного місцевого бюджету містить:

  • базову інформацію про засновника й огляд розподілу освітньої субвенції, включно з історією розподілу з 2019 року (або з моменту створення територіальної громади);
  • підсумки розподілу освітньої субвенції та детальний розрахунок на 2024 рік згідно з формулою розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами (постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1088);
  • графічну інформацію щодо розподілу освітньої субвенції, що дає змогу порівняти динаміку зміни окремих параметрів;
  • інформацію про зміни в мережі закладів загальної середньої освіти загалом в області та в окремих територіальних громадах за період з 5 вересня 2019 року до 1 жовтня 2023 року;
  • перелік комунальних ЗЗСО, у якому виокремлено:
  • кількість учнів і класів опорних закладів зазначено без урахування філій, інформацію щодо філій наведено окремо;
  • кількість учнів, які здобувають освіту за індивідуальною формою;
  • співвідношення фактичної наповнюваності класів закладу до розрахункової, визначеної для бюджету громади відповідно до формули розподілу освітньої субвенції;
  • перелік тих приватних ЗЗСО, які потрапили до розрахунку обсягу освітньої субвенції 2024 року.

Також на сайті Міністерства освіти і науки України є дашборд з освітніми індикаторами. У ньому доступні численні дані, що також стануть у пригоді для аналізу освітньої ситуації та мережі ЗЗСО для кожної територіальної громади.

МОН нагадує, що джерелом даних для розподілу освітньої субвенції на 2024 рік є дані, подані закладами освіти в програмно-апаратному комплексі «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту». У разі виявлення в довідках помилкової чи застарілої інформації рекомендовано засновникам актуалізувати дані.

МОН наголошує, що заклади освіти мають актуалізовувати бази з персональними даними учнів протягом усього року. Це дасть змогу Міністерству освіти і науки України оперативно відстежувати міграції учнів і, якщо потрібно, перерозподіляти освітню субвенцію.

МОН додатково інформує, що відповідно до Закону України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» населені пункти, які віднесено до категорії селищ міського типу, з 26 січня 2024 року належать до категорії селищ. Відповідно міське населення селищ міського типу вважається сільським.

Водночас у звʼязку з російською агресією з 1 січня 2023 року органи державної статистики призупинили формування якісної, зокрема точної та надійної, узгодженої й порівнянної, статистичної інформації про чисельність населення за регіонами, районами, територіальними громадами, за типом місцевості (міська, сільська).

Після отримання даних від Державної служби статистики України про загальну чисельність населення, а також чисельність населення, що проживає у міській та сільській місцевостях, Міністерство освіти і науки України розгляне можливість внесення змін до формули та розподілу коштів освітньої субвенції.

Джерело: офіційний сайт МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План закупівель: зразок заповнення електронних полів

Нерідко новачки в закупівлях шукають зразок річного плану, адже за зразком працювати легше. Тож пояснимо, яку інформацію має містити річний план та як без помилок заповнити рядки річного плану у ЕСЗ
9069

Закупівля природного газу

Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
9845

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1033

Закупівля електроенергії на 2025 рік

Тримайте поради для закупівлі електроенергії: від визначення коду ДК до укладення договору на постачання електроенергії
11206

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді