В Україні заснували Коаліцію девайсів: як це допоможе учням та вчителям

Днями в Лондоні на базі Європейського банку реконструкції та розвитку започаткували роботу Коаліції девайсів – об’єднання організацій, бізнесу, урядів і меценатів, що забезпечує пристроями українських учнів і вчителів, які змушені провадити освітній процес онлайн.

В Україні заснували Коаліцію девайсів: як це допоможе учням та вчителям

Зміни до річного плану закупівель 2024

Коаліцію створило МОН спільно з Мінцифри та Фундацією Олени Зеленської для мобілізації партнерів з розвитку, щоб забезпечити критичну потребу в девайсах для навчання та надати учням і вчителям рівний доступ до освітнього процесу у громадах, які найбільше постраждали від віини.

«Безпека дітей – наш основний пріоритет. Однак прагнемо дати їм майбутнє – можливості й перспективу. Тож доки наші захисники на фронті воюють зокрема за те, щоб діти вільно ходили до школи, маємо принаймні забезпечити можливість дистанційної освіти попри війну. У масштабах цілої країни цього, напевне, не робив ніхто у світі. На сьогодні моя фундація за підтримки іноземних партнерів уже зібрала та передала майже 50 тисяч ноутбуків і планшетів учням та вчителям. Та щоб закрити потребу, потрібно об’єднати більше ініціатив», – зазначила перша леді Олена Зеленська.

Нині це питання критичне, адже приблизно 2 мільйони дітей навчаються онлайн або у змішаному форматі. Із них 327 тисяч змушені пропускати заняття або зовсім не відвідувати їх через брак пристроїв для навчання. Натомість девайси – можливість для цих дітей не лише здобувати знання і навички, а й соціалізуватися, дізнаватися нову інформацію, спілкуватися з однолітками.

«Через повномасштабну війну галузь освіти має багато викликів. Один з них – забезпечити якісне онлайн-навчання дітям, які не мають змоги навчатися офлайн. Нині це понад 1,9 мільйона школярів. Більш як 330 тисяч з них не мають доступу навіть до дистанційного навчання через брак техніки – ноутбука, планшета або смартфона. Саме тому ми створюємо Коаліцію девайсів, щоб забезпечити учнів та вчителів необхідними пристроями і повернути їх до освітнього процесу. Розвиток освіти – фундамент для економічного прориву України та збереження людського капіталу», – зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

В рамках перших домовленостей – понад 50 тисяч пристроїв передають у межах Коаліції девайсів від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Education Cannot Wait, Міністерства економіки та інновацій Литви та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

«Мета коаліції цього року – закрити критичну потребу в девайсах для дітей і вчителів з 10 областей, в яких нині переважає дистанційне навчання. Критична потреба в ноутбуках становить понад 96 тисяч для дітей та більш як 29 тисяч – для вчителів. Важливо, що девайси можна використовувати для подолання освітніх втрат, підготовки до іспитів та психологічної підтримки. Адже повернення учнів в освітній процес і відновлення доступу до позашкільних активностей – ключовий чинник розвитку потенціалу наших дітей», – зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Щоб упевнитися, що ці девайси буде ефективно інтегровано в освітній процес, триває робота над створенням повноцінної цифрової освітньої екосистеми. Вона працюватиме й розвиватиметься за підтримки зацікавлених осіб, партнерів з розвитку та освітян. Коаліція вже заручилася підтримкою імплементаційних партнерів ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, TheirWorld та GBC for Education. Це значно підсилить українську освіту та забезпечить краще навчання і можливості для школярів.

Захід організували МОН, Мінцифри, Фундація Олени Зеленської, Посольство Украіни у Великіи Британіі за підтримки Європейського банку реконструкціі та розвитку, BETT, Фонду Президента Украіни з підтримки освіти, науки та спорту та Theirworld/GBC for Education, British Council.

Джерело: Урядовий кур'єр

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
156

Інструкція з підготовки тендерної пропозиції

Підготувати тендерну пропозицію відповідно до вимог тендерної документації буває нелегко. Наша стаття зекономить ваш час, коли вирішите подати свою тендерну пропозицію на участь у публічній закупівлі
7071

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2425

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді