МОЗ погодило плани розвитку госпітальних округів спроможної мережі медзакладів

У липні 2023 року розпочався наступний етап медичної реформи – формування спроможної мережі медзакладів.

МОЗ погодило плани розвитку госпітальних округів спроможної мережі медзакладів

Закупівля лікарських засобів та медвиробів

Кожна область стала окремим госпітальним округом, який своєю чергою поділяється на кластери. У межах одного госпітального округу лікарні розділені на:

  • надкластерні;
  • кластерні;
  • загальні.

Реформа передбачає, що:

  • найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях;
  • у разі складніших проблем зі здоров’ям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

Наразі Міністерство охорони здоров’я продовжує роботу щодо налагодження спроможної мережі медзакладів. 20 грудня було погоджено плани розвитку госпітальних округів, які:

  • затверджують перелік надавачів медичних послуг з описом маршрутів пацієнтів у межах госпітального округу; 
  • містять поетапні плани створення, реорганізації та перепрофілювання комунальних медзакладів, план розвитку та оцінки наявних кадрових ресурсів, план організації захисних споруд цивільного захисту та інші.

Розподіл ресурсів в медзаклади відбувається відповідно до їхньої ролі у спроможній мережі госпітального округу, зокрема, на:

  • відновлення та модернізацію;
  • інфраструктурні зміни;
  • проведення закупівель дороговартісного медобладнання тощо.

Такий підхід дозволяє найбільш ефективно розподіляти обмежений фінансовий ресурс заради досягнення максимального результату – забезпечення якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги для українських пацієнтів. 

Усього у 19 областях до спроможної мережі увійшли 562 лікарні, з них:

  • 123 – надкластрені;
  • 157 – кластерних;
  • 282 – загальні.

До реформи на цей час залучені області, де не ведуться активні бойові дії. Наразі спроможна мережа не впроваджується у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Херсонській, Миколаївській областях та на території АР Крим. Однак протягом 6 місяців після припинення воєнного стану ці регіони мають подати пропозиції щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я. Ознайомитися із переліками закладів спроможної мережі кожного госпітального округу можна на сайті МОЗ у розділі «Про міністерство» → Трансформація системи → Спроможна мережа». 

Джерело: офіційний сайт МОЗ

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
152

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2420

Локальний кошторис

Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
77

Приватизація комунального та державного майна в умовах воєнного стану

Порушення умов приватизації може призвести до судових позовів і анулювання результатів торгів. Судова практика свідчить, що навіть незначні порушення процедур стають підставою для скасування угод. У статті розглянемо особливості приватизації державного та комунального майна, зокрема в умовах воєнного стану
1200

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді