У 2023 році до місцевих бюджетів надійшло 407,3 млрд гривень

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Навіть в умовах воєнного стану виконання місцевих бюджетів має позитивну динаміку порівняно з показниками минулого року. Спостерігається поступове повернення до попередніх темпів зростання дохідної частини місцевих бюджетів.

У 2023 році до місцевих бюджетів надійшло 407,3 млрд гривень

Проєкт місцевого бюджету на 2024 рік: складання розрахунку

«Станом на 1 грудня 2023 року до загального фонду місцевих бюджетів, без урахування міжбюджетних трансфертів, надійшло 407,3 млрд грн, або на 52,8 млрд грн (+15%) більше порівняно з відповідним періодом 2022 року. І що важливо – капітальні видатки становлять 187 млрд грн, а це майже 26 % усіх видатків місцевих бюджетів. Маємо розуміти, наскільки великий ресурс є на сьогодні у місцевих бюджетів і він має бути спрямований на забезпечення якості життя мешканців територіальної громади», – повідомив Перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін.

Він також зауважив, що наразі продовжується робота для посилення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування та удосконалення бюджетного та податкового законодавства. Зокрема, розроблено проєкт закону щодо надання додаткових повноважень органам місцевого самоврядування в частині адміністрування місцевих податків і зборів, який наразі опрацьовують зацікавлені органи. Також заплановано удосконалення механізму горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів з урахуванням оновлених повноважень місцевих органів влади.

На наступний рік заплановано низку трансфертів, спрямованих на відновлення регіонів та підтримку населення, зокрема передбачено 33,4 млрд грн додаткової дотації місцевим бюджетам, які найбільш постраждали у період війни.

Джерело: офіційний сайт Мінфіну

Статті за темою

Усі статті за темою

Нагальна потреба: поняття та обгрунтування

Коли виникає необхідність в терміновій закупівлі, яку неможливо було спланувати, маєте обґрунтувати нагальну потребу. Як зробити це правильно, щоб уникнути штрафів — роз’яснюємо у статті
14223

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді