Який КЕКВ обрати, коли потрібно модернізувати вузол обліку теплової енергії

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Казначейство роз’яснило, який КЕКВ застосовувати, коли потрібно модернізувати вузол обліку теплової енергії.

Який КЕКВ обрати, коли потрібно модернізувати вузол обліку теплової енергії

Проєктно-кошторисна документація: як розробити документ

Вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем будівлі оснащують, щоб забезпечити такий облік відповідно до проєктної документації, будівельних норм і правил.

Вузол обліку — це комплекс пристроїв, зокрема засобів вимірювальної техніки, що відповідають вимогам технічних регламентів, допоміжного обладнання та матеріалів до них, призначений для вимірювання спожитої теплової енергії та води, технічної реєстрації результатів такого вимірювання, а також їх дистанційного передавання, якщо наявні засоби для цього (пп. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 № 2119-VIII).

Казначейство закцентувало увагу, що розпорядник бюджетних коштів проводить:

  • за КЕКВ 2200 «Використання товарів і послуг» — оплату поточних видатків, послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруть на облік як основні засоби (ч. 2.2 Інструкція № 333*);
  • за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» — оплату обладнання, комплектувальних виробів і деталей для ремонту всіх видів виробничого та невиробничого обладнання (п. 2.2.1 ч. 2.2 Інструкції № 333);
  • за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» — оплату послуги з установки лічильників води, природного газу, теплової енергії (пп. 7 пп. 2.2.4 ч. 2.2 Інструкції);
  • за КЕКВ 3100 «Придбання основного капіталу» — видатки на придбання або створення основних засобів, окремих інших необоротних матеріальних активів, збільшення вартості активів внаслідок поліпшення об’єкта: модернізація, добудова, дообладнання, реконструкція — капітальний ремонт, створення державних запасів і резервів, придбання землі та нематеріальних активів (ч. 3.1 Інструкції № 333).

За правильність віднесення видатків до поточного чи капітального ремонту відповідає розпорядник/одержувач бюджетних коштів (п. 3.1.3 ч. 3.1 Інструкції). Казначейство зазначає, що КЕКВ залежатиме від підтвердних документів, зокрема предмета та умов договору/договорів, згідно з якими виконуватимуть заміну теплового лічильника та виготовлення проєктної документації з модернізації вузла обліку теплової енергії.

*Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Джерело: лист Казначейства «Щодо застосування коду економічної класифікації видатків» від 14.09.2023 № 15-12-12/16697

Статті за темою

Усі статті за темою

Що робити з недобросовісними учасниками в запиті пропозицій

Розберемося з питаннями: що робити, якщо учасник запиту пропозицій виявився ненадійним? Як діяти щоб вберегти себе і колег від ситуацій, коли постачальник не виходить на зв’язок, заявляє, що не має потрібного товару або просто відмовляється підписувати договір?
142

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді