Як закупити генератори з урахуванням локалізації
Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України 29 вересня 2023 року.
«Там, де це можливо, ми намагаємось в сфері публічних закупівель переходити до роботи через централізовані закупівельні організації. В даному випадку, замість того, щоб кожна компанія, яка підпорядкована Держводагентству, проводила свій окремий тендер на закупівлю електроенергії, цим займеться централізовано ДП «Укрводсервіс».
За рахунок об'єднання потреб різних організацій це дасть змогу отримати кращу ціну, ніж у разі проведення окремих торгів. Також це зменшить адміністративне навантаження на підприємства, які підпорядковані Держводагентству», - пояснила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Запровадження діяльності ЦЗО надасть можливість той самий обсяг електроенергії купувати за нижчою вартістю, а зекономлені кошти перенаправити на інші нагальні потреби. Очікувана вартість закупівель, які буде проводити ЦЗО в інтересах замовників, що належать до сфери управління Держводагентства, у 2023 році становить 3 094 млн грн.
«Уряд вітає бажання створювати центри компетенції, які будуть реалізовувати закупівлі більш професійно та ефективно. Адже під час війни саме ефективність витрат державних коштів виходить на перше місце у сфері державної політики», - резюмувала Юлія Свириденко.
Довідково
За даними Держводагентства, основне споживання електроенергії сконцентровано на магістральних каналах (Головний Каховський магістральний канал, Північно-Кримський канал, канал Дніпро-Донбас, канал Дніпро- Інгулець та інші), а також на інших водогосподарських системах, які працюють у всіх областях України. Всього до сфери управління Державного агентства водних ресурсів, закупівлі яких будуть централізовані, відноситься 35 підприємств.
В останні роки такими системами на потреби сільгоспвиробників та населення подається понад 1,5 млрд м3 води, а для її подачі насосними станціями перекачується 4,4 млрд куб. м, для чого витрачається понад 500 млн кВт-год електричної енергії на суму близько 2 млрд грн. Частка електроенергії в структурі вартості таких послуг становить від 75 до 90 відсотків.
Джерело: офіційний сайт Мінекономіки