ДАСУ виявила порушення в закупівлі природного газу КП «Теплоенергетик»

У Кропивницькому аудитори провели ревізію КП «Теплоенергетик» та виявили порушень законодавства на 126,3 млн грн.

У Кропивницькому аудитори провели ревізію КП «Теплоенергетик» та виявили порушень законодавства на 126,3 млн грн:

  • порушення, що призвели до втрат, становлять майже 36,8 млн грн;
  • інші порушення, що не призвели до втрат, – 89,5 млн грн.

КП «Теплоенергетик» у кінці 2021 року заборгувало ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» за отриманий природний газ 109,8 млн грн. Тож у січні 2022 року комунальному підприємству довелося закупити газ у «постачальника останньої надії», але вже за вищою ціною.

За інформацією аудиторів, КП «Теплоенергетик» мав кошти для сплати боргу, але не оплачував його. У результаті закупівля газу в «постачальника останньої надії» коштувала підприємству на 34,6 млн грн більше, ніж якби «Теплоенергетик» вчасно сплатив борг газопостачальнику та отримав би змогу закупити в нього такий же об’єм газу лише за 16,1 млн грн.

Крім того, у 2021–2022 роках КП «Теплоенергетик» закупив 236,3 тонни технічної солі:

  • документально підтверджено постачальником лише 94,4 тонни;
  • доставку решти 141,9 тонни солі на майже 1,5 млн грн не підтверджено.

Отже, КП «Теплоенергетик» зазнав збитків у процесі закупівлі солі на 1,5 млн грн. Також комунальне підприємство оплатило завищену вартість робіт під час поточних та капітальних ремонтів на загальну суму 668,6 тис. грн.

Зокрема, документами не підтверджено:

  • списання матеріалів вартістю 406,6 тис. грн під час виконання робіт із відновлення асфальтового покриття;
  • витрати підрядної організації на роботу машин та механізмів на 193,3 тис. грн.

Крім того, установлено, що КП «Теплоенергетик» завищив обсяг заборгованості з різниці в тарифах на послуги з постачання теплової енергії населенню, установам і організаціям, які фінансуються з державного та/або місцевого бюджетів (із 01.06.2021 по 30.06.2022). У розрахунках, які підприємство подало до обласної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, обсяги такої заборгованості завищено на 89,5 млн грн. Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Довідково

Комунальні підприємства подають до обласної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах відповідні заяви та розрахунки для отримання компенсації від держави, яка дасть змогу їм у період опалювального сезону погасити борги за спожиті енергоносії. Така компенсація підтримує теплопостачальні підприємства та дає змогу їм безперебійно надавати послуги споживачам.

Джерело: офіційний сайт ДАСУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
4210

Оскарження висновку Держаудитслужби про результати моніторингу закупівель

Після проведення моніторингу закупівель орган Держаудитслужби (далі — орган ДАС) склав висновок про порушення замовником законодавства, а він з цим не згоден? Тоді замовник має право оскаржити таке рішення. Як та у який строк це можна зробити? На що звернути увагу при підготовці доказової бази?
5459

Відповідальність у сфері публічних закупівель

Щоб посадові особи замовників дотримувались закупівельного законодавства, держава встановила штрафи за порушення тендерного законодавства. Хто і за які огріхи нестиме відповідальність, роз'яснюємо у статті
40751

Моніторинг публічних закупівель під час воєнного стану

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2023 році? Аналіз вимог аудиторів допоможе не допускати порушень, коли складаєте тендерну документацію. А розуміння позиції аудиторів, які проводять моніторинг закупівель, знадобиться, коли виправлятимете помилки на етапі проведення моніторингу та захищатиметеся під час оскарження вимоги Державної аудиторської служби
8815

Передбачаймо відповідальність контрагента в договорі

Інколи буває так, що контрагент не виконує своїх зобов’язань за договором. Та замовник міг би цього уникнути, якби правильно підготував проект договору в тендерній документації. Тобто передбачив у ньому відповідальність сторін, якщо ті порушують умови договору. У такому разі у контрагента не виникнуло б і думки не виконати договір
4845

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді