ДАСУ виявила порушення в закупівлі природного газу КП «Теплоенергетик»

У Кропивницькому аудитори провели ревізію КП «Теплоенергетик» та виявили порушень законодавства на 126,3 млн грн.

У Кропивницькому аудитори провели ревізію КП «Теплоенергетик» та виявили порушень законодавства на 126,3 млн грн:

  • порушення, що призвели до втрат, становлять майже 36,8 млн грн;
  • інші порушення, що не призвели до втрат, – 89,5 млн грн.

КП «Теплоенергетик» у кінці 2021 року заборгувало ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» за отриманий природний газ 109,8 млн грн. Тож у січні 2022 року комунальному підприємству довелося закупити газ у «постачальника останньої надії», але вже за вищою ціною.

За інформацією аудиторів, КП «Теплоенергетик» мав кошти для сплати боргу, але не оплачував його. У результаті закупівля газу в «постачальника останньої надії» коштувала підприємству на 34,6 млн грн більше, ніж якби «Теплоенергетик» вчасно сплатив борг газопостачальнику та отримав би змогу закупити в нього такий же об’єм газу лише за 16,1 млн грн.

Крім того, у 2021–2022 роках КП «Теплоенергетик» закупив 236,3 тонни технічної солі:

  • документально підтверджено постачальником лише 94,4 тонни;
  • доставку решти 141,9 тонни солі на майже 1,5 млн грн не підтверджено.

Отже, КП «Теплоенергетик» зазнав збитків у процесі закупівлі солі на 1,5 млн грн. Також комунальне підприємство оплатило завищену вартість робіт під час поточних та капітальних ремонтів на загальну суму 668,6 тис. грн.

Зокрема, документами не підтверджено:

  • списання матеріалів вартістю 406,6 тис. грн під час виконання робіт із відновлення асфальтового покриття;
  • витрати підрядної організації на роботу машин та механізмів на 193,3 тис. грн.

Крім того, установлено, що КП «Теплоенергетик» завищив обсяг заборгованості з різниці в тарифах на послуги з постачання теплової енергії населенню, установам і організаціям, які фінансуються з державного та/або місцевого бюджетів (із 01.06.2021 по 30.06.2022). У розрахунках, які підприємство подало до обласної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, обсяги такої заборгованості завищено на 89,5 млн грн. Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Довідково

Комунальні підприємства подають до обласної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах відповідні заяви та розрахунки для отримання компенсації від держави, яка дасть змогу їм у період опалювального сезону погасити борги за спожиті енергоносії. Така компенсація підтримує теплопостачальні підприємства та дає змогу їм безперебійно надавати послуги споживачам.

Джерело: офіційний сайт ДАСУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5311

Оскарження висновку Держаудитслужби про результати моніторингу закупівель

Після проведення моніторингу закупівель орган Держаудитслужби (далі — орган ДАС) склав висновок про порушення замовником законодавства, а він з цим не згоден? Тоді замовник має право оскаржити таке рішення. Як та у який строк це можна зробити? На що звернути увагу при підготовці доказової бази?
6225

Моніторинг публічних закупівель під час воєнного стану

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2023 році? Аналіз вимог аудиторів допоможе не допускати порушень, коли складаєте тендерну документацію. А розуміння позиції аудиторів, які проводять моніторинг закупівель, знадобиться, коли виправлятимете помилки на етапі проведення моніторингу та захищатиметеся під час оскарження вимоги Державної аудиторської служби
9039

Передбачаймо відповідальність контрагента в договорі

Інколи буває так, що контрагент не виконує своїх зобов’язань за договором. Та замовник міг би цього уникнути, якби правильно підготував проект договору в тендерній документації. Тобто передбачив у ньому відповідальність сторін, якщо ті порушують умови договору. У такому разі у контрагента не виникнуло б і думки не виконати договір
4942

Ревізії фінансово-господарської діяльності: як правильно діяти замовнику

Неприємних наслідків ревізій багато замовників могли б уникнути, якби керівники та посадові особи установ знали, як поводитися під час інспекційного заходу. Які види ревізій бувають, скільки вони тривають та на що звернути увагу замовникам, щоб вберегтися від шахраїв та недоброчесних перевіряльників?
5934

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді