Зокрема, аудиторами проведено 6 ревізій в установах та на підприємствах Ніжина, якими встановлено фінансових порушень на загальну суму 44 млн грн, із них порушень, що призвели до втрат, на суму майже 28 млн грн. Під аудит, зокрема, потрапили місцеві навчальні заклади та лікарні.
За результатами перевірки є зауваження про своєчасно не прийняті управлінські рішення щодо скорочення малокомплектних шкіл (школа без паралельних класів, з невеликою кількістю учнів). З цих причин бюджет отримав додаткове навантаження на суму 16,7 млн грн, а незаповнення посад в освітніх закладах на повну ставку (посадовий оклад) призвело до неефективного використання бюджетних коштів на суму 3,2 млн грн зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Також аудитори застерегли, що через несвоєчасну реєстрацію прав власності на земельні ділянки, а також непроведення інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою (дитячих та спортивних майданчиків) є ризики їх незаконного відчуження. Це може привести до втрати активів на суму 13,2 млн грн.
Щодо фінансування закладів охорони здоров’я Ніжинської територіальної громади виявлено такі порушення: мешканцям інших адміністративно-територіальних одиниць України надавалася медична допомога без відшкодування витрат з бюджетів тих громад на суму 3 млн грн. Крім того, КПН «Ніжинський пологовий будинок» не виконав умов договору, укладеного з Національною службою здоров’я України. З цих причин угоду було розірвано, і відповідно, припинено фінансування підприємства за програмою медичних гарантій. Витрати пологового будинку розміром 3,1 млн грн у результаті довелося покривати за рахунок коштів міського бюджету.
Також аудиторами виявлено порушення та недоліки щодо розмірів орендної плати та занижених розмірів податків. Зокрема, через встановлені Ніжинською міською радою податкові пільги та незастування розмірів ставок орендної плати на землю та комунальне майно, передбачених законодавством, міський бюджет недоотримав додаткових 78,5 млн грн доходу.
Неефективні витрати коштів на ремонтно-будівельні роботи на суму 3,9 млн грн, які виконувалися тривалий час і не в повному обсязі, за висновками аудиторів, призводять до руйнування об'єктів та до додаткового витрачання бюджетних коштів в майбутньому. Також вони зазначають, що невжиття заходів щодо збереження комунального майна вартістю 2,5 млн грн може призвести до його втрати.
За матеріалами чотирьох ревізій із шести відкриті кримінальні провадження.
Джерело: офіційний сайт ДАСУ