Мінфін: в 2023 році на охорону здоровʼя спрямовано 105,2 млрд грн

За січень ‒ серпень 2023 року на охорону здоров’я спрямовано 105,2 млрд грн (93% плану на цей період), зокрема на програму медичних гарантій – 90,2 млрд грн (95% плану).

У серпні здійснено видатки в обсязі 14,2 млрд грн, зокрема за програмою медичних гарантій – 11,6 млрд гривень. Загалом у 2023 році передбачено видатки загального фонду держбюджету в обсязі 170,8 млрд грн (з трансфертами) для фінансування охорони здоров’я.

Залучення міжнародної фінансової допомоги сприяло стабільному фінансуванню програми медичних гарантій та відповідно дозволило своєчасно виплачувати заробітну плату понад 500 тис. працівникам медичних закладів і становить понад 70% видатків державного бюджету, спрямованих на реалізацію програми медичних гарантій.

За даними Національної служби здоров’я України, у І півріччі 2023 року середня заробітна плата працівників закладів охорони здоров’я становила 14,6 тис. грн, зокрема лікарів ‒ 21,5 тис. грн та середнього медичного персоналу – 14,7 тис. гривень.

За програмою медичних гарантій держава фінансує надання медичних послуг населенню за 42 пакетами, а також здійснює реімбурсацію (відшкодування вартості ліків) для лікування:

  • серцево-судинних захворювань;
  • цукрового діабету;
  • хронічних хвороб дихальних шляхів;
  • розладів психіки та поведінки;
  • хвороби Паркінсона;
  • для осіб у посттрансплантаційному періоді;
  • для лікування болю та надання паліативної допомоги.

Наразі особлива увага приділяється розвитку послуг з реабілітації та психологічної підтримки, які є актуальними в умовах воєнного часу. Водночас на рахунках надавачів медичних послуг збільшився обсяг залишків коштів та станом на 1 липня 2023 року становив 26 млрд грн (на 1,2 млрд грн більше ніж на початок року).

«Уряд робить усе можливе для забезпечення стабільного фінансування сфери охорони здоров’я, зокрема програми медичних гарантій, своєчасної виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоровʼя, а також ефективного використання бюджетних коштів. Наголошуємо на необхідності раціонального використання надавачами медичних послуг усіх наявних ресурсів для забезпечення ефективного функціонування системи охорони здоров’я в Україні і повноти, якості та доступності надання необхідних для пацієнтів послуг», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Джерело: офіційний сайт Мінфіну

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Суму за договором про закупівлю електроенергії вичерпали, а кіловати ще є: як діяти

Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
36

Нові можливості та онлайн-підтримка для VIP-передплатників системи «Експертус Держзакупівлі»

З 1 жовтня система «Експертус Держзакупівлі» стала ще потужнішим інструментом для закупівельників. Тепер кожен передплатник VIP-версії може розраховувати на щоденну підтримку експертів, які готові допомогти вирішити робочу проблему
80

Закупівля постачання теплової енергії

Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
4753

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді