✅ Для вас цілу добу будуть відкриті статті, відеороз'яснення, зразки документів
Всього станом на 14 серпня декларації за 2021 рік подали 396,4 тис. посадовців. Серед них:
- 45 народних депутатів (без змін за тиждень);
- п’ять міністрів (без змін);
- три заступники керівника Офісу Президента (без змін);
- 35 108 посадовців категорій «А» та «Б» (держслужбовці, які обіймають керівні посади, + 142 за тиждень);
- 2 514 суддів (+ 20 за тиждень);
- 9 872 прокурорів, слідчих, дізнавачів (+ 31 за тиждень);
- 7 голів ОДА та ОВА (без змін).
Ці дані також опубліковано вгорі стартової сторінки вебсайту НАЗК – «Прогрес подання щорічних декларацій за 2021 рік».
За 2022 рік станом на 14 липня подали декларації 271,3 тис. осіб. Зокрема, 29 народних депутатів (без змін за тиждень), два члени Уряду (без змін), три голови ОДА/ОВА (без змін) та один суддя Конституційного Суду України (подав декларацію минулого тижня).
«На сьогодні народні депутати вже подали багато правок до законопроєкту 9534, який передбачає відновлення декларування. Ми очікуємо на якнайшвидше ухвалення цього законопроєкту в цілому. НАЗК за максимальну безпечну публічність Реєстру декларацій. Водночас, вважаємо, що законопроєкт потребує доопрацювання. Зокрема, відновлення декларування не має створювати труднощі для суб’єктів декларування під час безпосереднього захисту України на полі бою, впливати на гарантії безпеки декларантів, передусім наших захисників. Життя наших громадян – найважливіше. А тому положення законопроєкту 9534, що передбачають відкриття публічної частини Реєстру декларацій, мають враховувати потенційні ризики для військових, посадовців, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, членів їхніх родин», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.
НАЗК нагадує, що з роз’ясненнями про те, як правильно заповнювати декларацію, можна ознайомитися у Базі знань НАЗК. Також роз’яснювальні матеріали шукайте за хештегом #декларуйся на Telegram-каналі НАЗК та сторінці НАЗК у Facebook.