Першим кроком для реалізації проєкту стало опитування серед антикорупційних уповноважених 170 міських рад щодо їх професійних компетенцій. Опитування, проведене за підтримки Програми розвитку ООН, буде використане у плануванні навчання уповноважених.
«Професійна робота антикорупційних уповноважених міських рад є важливою складовою в ефективному використанні ресурсів місцевого самоврядування. Спроможність громад забезпечити ефективну антикорупційну політику та прозорість своєї діяльності – це одне із завдань уповноважених, над рівнем навичок і знань яких ми будемо працювати. Для цього, зокрема, на базі Міністерства вже створюємо навчальний план», – наголосив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
Дані проведеного опитування свідчать, що 56% уповноважених міських рад поєднують свою посаду з іншими посадами. Така ситуація може впливати на якість та ефективність виконання обов’язків.
Окрім цього, 14% уповноважених не проходили жодного навчання на антикорупційну тематику. Майже 60% опитуваних вказали, що тема «Врегулювання конфлікту інтересів у працівників ОМС та депутатів» – найбільш потрібна для роботи уповноважених.
Довідково
Для пілотного проєкту щодо оцінки антикорупційної системи були відібрані міські громади Луцька, Хмельницького та Калуша. За результатами його реалізації будуть розроблені/оновлені антикорупційні програми територіальних громад. У подальшому цей досвід масштабується на інші громади для розробки типових антикорупційних програм.
Джерело: офіційний сайт Мінвідновлення