Звіт Мінекономіки про базове відстеження результативності постанови від 12.10.2022 № 1178

Звіт Мінекономіки про базове відстеження результативності постанови від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування»
  1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер
    Постанова Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі – постанова) набула чинності – 19.10.2022.
  2. Назва виконавця заходів з відстеження
    Міністерство економіки України.
  3. Цілі прийняття акта
    Основною метою прийняття акта є виконання вимог пункту 37 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо встановлення особливостей здійснення замовниками публічних закупівель в умовах війни та післявоєнний період.
  4. Строк виконання заходів з відстеження
    Червень 2023 року.
  5. Тип відстеження (базове, повторне або періодичне)
    Базове відстеження.
  6. Методи одержання результатів відстеження
    Статистичний метод.
  7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних
    Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» шляхом отримання зауважень та пропозицій до постанови, їх аналізу, а також шляхом збирання статистичних даних.
  8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта
    Рівень поінформованості щодо положень акта достатньо високий. Постанову опубліковано в Офіційному віснику України від 01.11.2022 (2022 р., № 84, том 4, стор. 2267, стаття 5176, код акта 114406/2022) та оприлюднено на офіційному вебпорталі парламенту України «Верховна Рада України».
    Кількість проведених замовниками відкритих торгів (що закінчилися укладенням договору про закупівлю) в період дії в Україні правового режиму воєнного стану становить – 114 152, кількість здійснених замовниками закупівель товарів в електронному каталозі в період дії в Україні правового режиму воєнного стану становить – 3 031, кількість оприлюднених в електронній системі закупівель звітів про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель становить – 81 970, кількість поданих до органу оскарження учасниками процедур закупівель скарг, що стосуються тендерної документації / прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника становить – 1 340, у тому числі кількість задоволених (214) та не задоволених скарг (1 126) в період дії в Україні правового режиму воєнного стану.
  9. Оцінка результатів реалізації акта та ступеня досягнення визначених цілей
    За результатом аналізу, отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта, можна зробити висновок, що регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей.
    Реалізація постанови забезпечує проведення ефективних публічних закупівель в період дії правового режиму воєнного стану в Україні.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки 

Наталія Заєць консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Скористайтеся покроковою інструкцією, щоб провести закупівлю в електронному каталозі із застосуванням запиту пропозицій постачальників за оновленими вимогами Особливостей та Порядку № 822

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Що таке спрощена закупівля

Розглянемо, в яких випадках замовники можуть використовувати спрощену закупівлю, коли діють Особливості № 1178. Та окреслимо етапи спрощеної закупівлі в умовах воєнного стану
3417

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
86530

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді