✅ Для вас цілу добу будуть відкриті статті, відеороз'яснення, зразки документів
Регіональне замовлення щодо підготовки фахівців в окремих коледжах виконано на 40-60 відсотків. Закриття лише одного коледжу з найменшим рівнем виконання регіонального замовлення дозволить обласному бюджету зекономити понад 10 млн грн на рік.
Аудитори не виявили документів щодо подальшого працевлаштування за фахом 40% випускників, які навчалися за регіональним замовленням. Це свідчить про неефективність витрачання на їх підготовку 56 млн грн.
З обласного бюджету непродуктивно витрачено 46,6 млн грн на навчання студентів з інших регіонів України, які були прийняті за регіональним замовленням.
Нераціонально використовувались і гуртожитки коледжів, частина яких – у незадовільному стані. Аудитори виявили випадки, коли у гуртожитку проєктною кількістю 400 місць середня чисельність студентів-мешканців становила від 20 до 24 осіб. Інші гуртожитки було заселено на 8–12 відсотків. Наприклад, в одному з коледжів м. Самбора впродовж 10 років не використовуються цілі під’їзди гуртожитку, а в іншому коледжі місць бракує, і студенти змушені проживати на квартирах чи щоденно доїжджати з навколишніх сіл. За умови упорядкування приміщень і поселення студентів закладів передвищої освіти в гуртожитках закладів професійно-технічної освіти можна було би зекономити 1,1 млн грн.
Під час аудиту проведено ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності та перевірки закупівель у 12 закладах фахової передвищої та профтехосвіти. Виявилося, що із 67 млн грн, використаних на ремонт гуртожитків для проживання внутрішньо переміщених осіб, 1,2 млн грн витрачено незаконно. При цьому у 17 відремонтованих гуртожитках потужністю 4,8 тис. місць, з яких понад 2 тисячі призначено для розміщення внутрішньо переміщених осіб, проживало тільки 700 ВПО.
Матеріали ревізій передано правоохоронним органам, за однією з них вже розпочато кримінальне провадження.
Джерело: офіційний сайт ДАСУ