НБУ у своєму квітневому звіті спрогнозував, що ціни на пальне протягом року матимуть тенденцію до зростання. Це спричинено поверненням довоєнних податків.
Темпи подорожчання пального значно зменшилися на початку 2023 року (до 27,9% річних у березні) під впливом падіння світових цін на нафту, значних запасів, накопичених бізнесом та населенням, а також зниження попиту в умовах зменшення дефіциту електроенергії та теплої погоди, – йдеться у звіті.
Найближчим часом вартість пального буде сильно коливатися. Наприклад, у квітні вартість пального дещо зросла, але в червні очікується зниження цін, після чого, у липні знову буде зростання.
Це відображатиме вплив бази порівняння через паливну кризу минулої весни та податкових змін, зокрема торішню відміну акцизів та зниження ставки ПДВ і відновлення довоєнного оподаткування пального з цього липня, що матиме близько 1 відсоткового пункту прямого внеску в зміну індексу споживчих цін.
Коли виникає необхідність в терміновій закупівлі, яку неможливо було спланувати, маєте обґрунтувати нагальну потребу. Як зробити це правильно, щоб уникнути штрафів — роз’яснюємо у статті