КМУ затвердив умови надання субвенції на придбання шкільних автобусів

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2023 р. № 418 затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів

Ці Порядок та умови визначають механізм надання та використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів (далі — субвенція).

Головним розпорядником субвенції на придбання шкільних автобусів є МОН. Під час закупівлі розпорядники повинні враховувати доступність автобусів для дітей з інвалідністю. Шкільні автобуси для закладів освіти, в яких особи з особливими освітніми потребами потребують підвезення, мають бути обладнані не менш як двома пасажирськими місцями для перевезення маломобільних груп населення, двома пасажирськими місцями для супроводжуючих.

Для закладів загальної середньої освіти, які розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф (за винятком територій, для яких визначена дата припинення бойових дій чи можливості бойових дій, дата завершення тимчасової окупації),  перелік яких затверджено наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 р. № 309, придбання шкільних автобусів не здійснюється.

Як субвенція буде здійснюватись на засадах співфінансування

1. Для обласних бюджетів та бюджетів міських територіальних громад з індексом податкоспроможності більш як 1,1: 

  • не більш як 70 відсотків — за рахунок субвенції;
  • не менш як 30 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів.

2. Для бюджетів сільських та селищних територіальних громад з індексом податкоспроможності більш як 1,1: 

  • не більш як 80 відсотків — за рахунок субвенції;
  • не менш як 20 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів.

3. Для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності не більш як 1,1: 

  • не більш як 90 відсотків — за рахунок субвенції;
  • не менш як 10 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів.

4. Для бюджетів місцевого самоврядування, з яких здійснюється фінансування закладів, що розташовані в селах (селищах), які мають статус гірських населених пунктів: 

  • не більш як 95 відсотків — за рахунок субвенції;
  • не менш як 5 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Джерелами співфінансування не можуть бути кошти державного фонду регіонального розвитку та міжбюджетних трансфертів із державного бюджету місцевим бюджетам. Обов’язковою умовою фінансування є попереднє спрямування коштів місцевих бюджетів за цільовим призначенням.

Співфінансування з місцевих бюджетів здійснюється згідно з розписом місцевих бюджетів.

Які заклади мають право на придбання шкільного автобусу

В постанові КМУ від 28.04.2023 №418 визначені критерії для шкіл, які мають право на придбання шкільних автобусів за рахунок субвенції:

  1. Опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю здобувачів освіти (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб, шкільні автобуси яких були знищені внаслідок збройної агресії або передані на військові потреби.
  2. Заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів 100 та більше, шкільні автобуси яких були знищені внаслідок збройної агресії або передані на військові потреби.
  3. Опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб, в яких навчаються здобувачі освіти із населених пунктів, де школи зруйновані або пошкоджені.
  4. Заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів 100 та більше, в яких навчаються здобувачі освіти із населених пунктів, де заклади загальної середньої освіти зруйновані або пошкоджені.
  5. Опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб, які будуть утворені протягом 2023 року.
  6. Інші опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб.
  7. Інші заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів 100 та більше, які оптимізовані/об’єднані/реорганізовані або будуть оптимізовані/ об’єднані/ реорганізовані протягом 2023 року та в яких навчаються здобувачі освіти, які відповідно до законодавства потребують підвезення.

Заклади загальної середньої освіти, в яких освіту здобувають особи з особливими освітніми потребами, мають пріоритетне право на забезпечення шкільними автобусами серед закладів, зазначених у цьому пункті.

Джерело: постанова КМУ «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів» від 28 квітня 2023 р. № 418

 

 

 

 

 

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Тверда чи динамічна договірна ціна за Настановами

При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
5861

Закупівля програмного забезпечення

Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
5127

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
73037

Авторське право на проектну документацію

Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору
236

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді