КМУ затвердив умови надання субвенції на придбання шкільних автобусів

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2023 р. № 418 затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів

Ці Порядок та умови визначають механізм надання та використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів (далі — субвенція).

Головним розпорядником субвенції на придбання шкільних автобусів є МОН. Під час закупівлі розпорядники повинні враховувати доступність автобусів для дітей з інвалідністю. Шкільні автобуси для закладів освіти, в яких особи з особливими освітніми потребами потребують підвезення, мають бути обладнані не менш як двома пасажирськими місцями для перевезення маломобільних груп населення, двома пасажирськими місцями для супроводжуючих.

Для закладів загальної середньої освіти, які розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф (за винятком територій, для яких визначена дата припинення бойових дій чи можливості бойових дій, дата завершення тимчасової окупації),  перелік яких затверджено наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 р. № 309, придбання шкільних автобусів не здійснюється.

Як субвенція буде здійснюватись на засадах співфінансування

1. Для обласних бюджетів та бюджетів міських територіальних громад з індексом податкоспроможності більш як 1,1: 

  • не більш як 70 відсотків — за рахунок субвенції;
  • не менш як 30 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів.

2. Для бюджетів сільських та селищних територіальних громад з індексом податкоспроможності більш як 1,1: 

  • не більш як 80 відсотків — за рахунок субвенції;
  • не менш як 20 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів.

3. Для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності не більш як 1,1: 

  • не більш як 90 відсотків — за рахунок субвенції;
  • не менш як 10 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів.

4. Для бюджетів місцевого самоврядування, з яких здійснюється фінансування закладів, що розташовані в селах (селищах), які мають статус гірських населених пунктів: 

  • не більш як 95 відсотків — за рахунок субвенції;
  • не менш як 5 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Джерелами співфінансування не можуть бути кошти державного фонду регіонального розвитку та міжбюджетних трансфертів із державного бюджету місцевим бюджетам. Обов’язковою умовою фінансування є попереднє спрямування коштів місцевих бюджетів за цільовим призначенням.

Співфінансування з місцевих бюджетів здійснюється згідно з розписом місцевих бюджетів.

Які заклади мають право на придбання шкільного автобусу

В постанові КМУ від 28.04.2023 №418 визначені критерії для шкіл, які мають право на придбання шкільних автобусів за рахунок субвенції:

  1. Опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю здобувачів освіти (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб, шкільні автобуси яких були знищені внаслідок збройної агресії або передані на військові потреби.
  2. Заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів 100 та більше, шкільні автобуси яких були знищені внаслідок збройної агресії або передані на військові потреби.
  3. Опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб, в яких навчаються здобувачі освіти із населених пунктів, де школи зруйновані або пошкоджені.
  4. Заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів 100 та більше, в яких навчаються здобувачі освіти із населених пунктів, де заклади загальної середньої освіти зруйновані або пошкоджені.
  5. Опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб, які будуть утворені протягом 2023 року.
  6. Інші опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб.
  7. Інші заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів 100 та більше, які оптимізовані/об’єднані/реорганізовані або будуть оптимізовані/ об’єднані/ реорганізовані протягом 2023 року та в яких навчаються здобувачі освіти, які відповідно до законодавства потребують підвезення.

Заклади загальної середньої освіти, в яких освіту здобувають особи з особливими освітніми потребами, мають пріоритетне право на забезпечення шкільними автобусами серед закладів, зазначених у цьому пункті.

Джерело: постанова КМУ «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів» від 28 квітня 2023 р. № 418

 

 

 

 

 

 

 

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
156

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2425

Локальний кошторис

Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
77

Приватизація комунального та державного майна в умовах воєнного стану

Порушення умов приватизації може призвести до судових позовів і анулювання результатів торгів. Судова практика свідчить, що навіть незначні порушення процедур стають підставою для скасування угод. У статті розглянемо особливості приватизації державного та комунального майна, зокрема в умовах воєнного стану
1201

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді