Мінфін розробив нову форму авансового звіту та порядок його складання

Мінфін оприлюднив проєкт наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 вересня 2015 року № 841»
Вебінар від журналу Держзакупівлі

Запис вебінару про закупівлю ліків в е-каталозі

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» від 12 січня 2023 року № 2888-ІХ внесені зміни до пункту 170.9 Податкового кодексу України (ПК).

Так, зокрема, підпунктом 170.9.4 ПК передбачили використання звіту про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт. Платник складає та подає такий звіт у строки, визначені підпунктом 170.9.3 ПК, у паперовій або електронній формі у разі:

  • наявності оподатковуваного доходу, визначеного відповідно до підпункту 170.9.1 ПК, з метою розрахунку суми податку;
  • використання платником готівки понад суму добових витрат (включаючи отриману із застосуванням платіжних інструментів).

До того ж, передбачено, що у разі, якщо під час відрядження або виконання окремих цивільно-правових дій платник податку застосував платіжні інструменти, включаючи корпоративні (бізнесові) платіжні інструменти або особисті платіжні інструменти, чи їх реквізити для проведення розрахунків у безготівковій формі та/або для отримання готівки в межах суми добових витрат та за відсутності оподатковуваного доходу, звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, не складають і не подають.

Зважаючи на вимоги пункту 170.9 ПК, виникла необхідність внесення змін до форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі — Звіт), та Порядку його складання.

На сайті Мінфіну вже оприлюднили проєкт наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 вересня 2015 року № 841». Ним у новій редакції викладають форму Звіту та Порядок його складання, затверджені наказом Мінфіну від 28.09.2015 № 841.

Чинний Звіт удосконалюють в частині розширення можливостей використання різних видів підпису. А саме підписання власноруч або з використанням електронного цифрового підпису відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV та «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII.

Джерело: офіційний сайт Мінфіну

Ілона Тарнопольська головний редактор експертно-правової системи «Експертус Держзакупівлі»
Ви щоденно стикаєтеся зі складними робочими ситуаціями. Ми ж – щоденно допомагаємо їх вирішувати. Тож заходьте в Систему, щоб швидко отримати рішення своєї ситуації

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна банківська гарантія

Учасник може подати електронну банківську гарантію для участі у закупівлі. У статті пояснюємо —що таке електронна банківська гарантія та яка її юридична сила
49

Банківська гарантія на тендер

Вимога надати банківську гарантію дає можливість «відсіяти» ненадійних постачальників ще на початковій стадії закупівель. У статті — про види банківських гарантій для тендеру, перевірку банківської гарантії та підстави для повернення банківської гарантії
14833

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді