Мінфін розробив нову форму авансового звіту та порядок його складання

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Мінфін оприлюднив проєкт наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 вересня 2015 року № 841»
Вебінар від журналу Держзакупівлі

Запис вебінару про закупівлю ліків в е-каталозі

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» від 12 січня 2023 року № 2888-ІХ внесені зміни до пункту 170.9 Податкового кодексу України (ПК).

Так, зокрема, підпунктом 170.9.4 ПК передбачили використання звіту про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт. Платник складає та подає такий звіт у строки, визначені підпунктом 170.9.3 ПК, у паперовій або електронній формі у разі:

  • наявності оподатковуваного доходу, визначеного відповідно до підпункту 170.9.1 ПК, з метою розрахунку суми податку;
  • використання платником готівки понад суму добових витрат (включаючи отриману із застосуванням платіжних інструментів).

До того ж, передбачено, що у разі, якщо під час відрядження або виконання окремих цивільно-правових дій платник податку застосував платіжні інструменти, включаючи корпоративні (бізнесові) платіжні інструменти або особисті платіжні інструменти, чи їх реквізити для проведення розрахунків у безготівковій формі та/або для отримання готівки в межах суми добових витрат та за відсутності оподатковуваного доходу, звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, не складають і не подають.

Зважаючи на вимоги пункту 170.9 ПК, виникла необхідність внесення змін до форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі — Звіт), та Порядку його складання.

На сайті Мінфіну вже оприлюднили проєкт наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 вересня 2015 року № 841». Ним у новій редакції викладають форму Звіту та Порядок його складання, затверджені наказом Мінфіну від 28.09.2015 № 841.

Чинний Звіт удосконалюють в частині розширення можливостей використання різних видів підпису. А саме підписання власноруч або з використанням електронного цифрового підпису відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV та «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII.

Джерело: офіційний сайт Мінфіну

Ілона Тарнопольська головний редактор експертно-правової системи «Експертус Держзакупівлі»
Ви щоденно стикаєтеся зі складними робочими ситуаціями. Ми ж – щоденно допомагаємо їх вирішувати. Тож заходьте в Систему, щоб швидко отримати рішення своєї ситуації

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
40897

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6102

Відкладальна обставина в договорі про закупівлю

Відкладальна обставина рятує замовника, коли ще невідоме джерело фінансування або коли виконання договору залежить від бюджету. У статті пояснимо – як застосувати відкладальну обставину у публічних закупівлях.
7908

Притягнення до адмінвідповідальності: строки давності та найкоротший термін

КпАП встановлює чіткі строки, протягом яких уповноважена особа може бути притягнута до відповідальності. Зорієнтуємо, в який найкоротший строк можуть притягнути до адмінвідповідальності та як розраховувати строки
9260

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді