Зміни торкнулися використання інформаційної системи переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (далі — інформаційна система), функцій Мінреінтеграції як уповноваженого суб’єкта та користувачів інформаційної системи.
Тепер пропозиції щодо визначення стану певної території як такої, на якій ведуть (вели) бойові дії або тимчасово окупованої рф, дати початку та дати завершення бойових дій (дати виникнення та припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації вноситимуть до інформаційної системи за визначеним порядком.
Крок перший – обласні, Київська міська військові адміністрації заповнюють інформацію в електронних полях інформаційної системи.
Крок другий – Міноборони невідкладно погоджує пропозиції чи обґрунтовано відхиляє їх.
Завершальний етап – Мінреінтеграції невідкладно затверджує пропозиції чи обґрунтовано відхиляє їх.
Технічний адміністратор інформаційної системи має забезпечити переклад інформації, яка відображається на вебресурсі, англійською мовою.
Крім того, змінами чітко визначено критерії віднесення територій до можливих бойових дій. Територія має відповідати одній із таких ознак:
- межує з територіями активних бойових дій або з тимчасово окупованими рф;
- межує з державним кордоном держави-агресора.
Такі зміни значно оптимізують процес формування переліку територій. Це сприятиме захисту інтересів внутрішньо переміщених осіб, адже на основі переліку територій цим особам здійснюються виплати.
Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 р. № 562 та від 6 грудня 2022 р. № 1364» від 10.03.2023 № 214