Ви можете прослухати повну версію вебінару про свіжі зміни в Особливостях! Поради експерта допоможуть не прогавити важливих нововведень у порядку закупівель та організувати свої закупівлі вже за оновленими вимогами |
Оновлені положення Особливостей й надалі пердбачають для замовників, що закупили на підставах за пунктом 13 Особливостей, обов’язок публікувати звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Нагадаємо, пункт 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 922 встановлює для цього 10 р. дн. з дня укладення договору.
Проте тепер в Особливостях є й інша вимога щодо оприлюднення інформації/документів в ЕСЗ. Пояснимо, як діяти в конкретній ситуації.
- Чи можна укладати договір в результаті запиту ціни пропозицій, якщо річна потреба більше 100 тис. грн, але прийшов лише один учасник?
- Замовник перебуває в зоні можливих бойових дій, а не активних. Чи може він використовувати виняток згідно з підпунктом 2 пункту 13 Особливостей?
- Чи можна застосовувати статтю 631 Цивільного кодексу України (ЦК) в березні (договір діє з 01.01.2023), коли замовник укладає прямий договір за пунктом 13 Особливостей?
- Стаття 16 Закону № 922 для товару все ж таки застосовується?
- Як бути з вимогами підпунктів 2 та 8 пункту 44 Особливостей? Чи можна вимагати їх в переможця з огляду на те, що реєстри закриті?
СКОРИСТАТИСЯ ГОСТЬОВИМ ДОСТУПОМ
Із 25 лютого договори, які замовник уклав згідно з пунктом 13 Особливостей, до прикладу прямі договори з монополістами, потрібно підвантажувати в ЕСЗ? До цього можна було робити тільки звіт про укладений договір. Чи правильно розуміємо трактування? |
Відповідає Тетяна Колісник, консультант з публічних закупівель:
«На вимогу пункту 13 Особливостей, якщо замовник укладає договір про закупівлю відповідно до підпунктів 5–11, 14 пункту 13 Особливостей, то він разом із звітом про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, оприлюднює:
-
договір про закупівлю та всі додатки до нього;
-
обґрунтування застосування замовником підстави для проведення закупівлі відповідно до пункту 13 Особливостей.
Отже, підвантажувати в ЕСЗ укладений договір потрібно лише у випадках, коли застосовуєте підстави підпунктів 5–11, 14 пункту 13 Особливостей, щоб укласти такий договір про закупівлю.
Зважайте на вимогу оприлюднювати не лише договір про закупівлю, а й додатки до договору, а також обґрунтування підстави для закупівлі, яку застосовує замовник.
До змін в Постанові № 1178, які внесла постанова КМУ від 17.02.2023 № 157, її положення не вимагали оприлюднювати договір для цього виду закупівель».
Шановні закупівельники! Встигніть зареєструватися на новий вебінар з Тетяною Колісник, який відбудеться вже 13 березня!
Запис вебінару про закупівлю ліків в е-каталозі
Станьте слухачем Вищої школи Закупівельника,
щоб швидко опановувати всі закупівельні зміни в умовах воєнного стану