Пріоритетним завданням для Міненерго є повна інтеграція українського і європейського ринків електроенергії

Заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков під час засідання Робочої групи високого рівня Україна - ЄС з питань інтеграції енергетичних ринків заявив, що незважаючи на війну, повна інтеграція ринку електричної енергії до внутрішнього ринку ЄС залишається пріоритетним завданням для Міністерства енергетики України.

Захід відбувся під співголовуванням Ярослава Демченкова та заступника генерального директора Генерального директорату з енергетики Європейської комісії Мехтільд Версдорфер. Участь у засіданні також взяли заступник Міністра енергетики України Юлія Підкоморна, директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артур Лорковскі, представники керівництва ENTSO-E, а також НЕК «Укренерго», НКРЕКП та АТ «Оператор ринку».

Учасники зустрічі обговорили поточний стан виконання Дорожньої карти з інтеграції ринків електроенергії. 

Ярослав Демченков підкреслив, що екстрена синхронізація української енергосистеми з європейською відіграла вагому роль для збереження її цілісності в умовах постійних російських атак. Також він наголосив на важливості комерційного обміну електроенергії з ЄС, який допоміг втримати українську енергосистему в найбільш критичний період.

«Ми розраховуємо на подальше розширення можливостей для комерційного обміну електроенергією між Україною та ЄС. Надалі за сприятливих умов експорт електроенергії надасть підтримку фінансовій стабілізації енергетичного ринку України та допоможе ЄС відмовитися від російських енергоресурсів», - зазначив він. 

Заступник Міністра поінформував учасників засідання щодо конкретних кроків з імплементації Дорожньої карти, а також висловив бачення щодо подальших дій для прискорення цього процесу. Зокрема, учасники зустрічі обговорили питання досягнення НЕК «Укренерго» повного членства в ENTSO-E та АТ «Оператор ринку» - у Комітеті європейських операторів ринку, законодавчі ініціативи тощо. 

Своєю чергою заступник Міністра енергетики Юлія Підкоморна ознайомила учасників засідання з деталями підписаного Урядом України та Європейською комісією на початку лютого Меморандуму щодо стратегічного партнерства у сферах біометану, водню та інших синтетичних газів. Вона підкреслила високий потенціал співпраці у цій галузі та запропонувала розглянути конкретні напрямки імплементації Меморандуму на наступному засіданні Робочої групи.

Джерело: офіційний сайт Міненерго

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Тверда чи динамічна договірна ціна за Настановами

При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
5819

Закупівля програмного забезпечення

Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
5033

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
72818

Авторське право на проектну документацію

Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору
130

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді