КМУ ухвалено рішення про залучення інвестицій в розвідку та видобування стратегічних для країни копалин

Кабмін ухвалив рішення, що сприятиме залученню інвестицій у добувну галузь, а також забезпечить захист стратегічних інтересів України, зокрема, у сфері оборони та безпеки.
РОЗПОЧАТИ НАВЧАННЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ ЗАКУПІВЕЛЬНИКА

На засіданні 14 лютого 2023 року Кабінет Міністрів України затвердив перелік родовищ корисних копалин, які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави та надаватимуться у користування шляхом проведення конкурсів на укладення угод про розподіл продукції.

Відповідну постанову ухвалено на виконання рішення РНБО України.

«Для відновлення та подальшого розвитку економіки Україні сьогодні, як ніколи потрібні інвестиції. І в першу чергу це стосується й стратегічно важливих для розвитку економіки та забезпечення обороноздатності галузей. Співпраця держави та приватного інвестора на основі угод про розподіл продукції дозволяє повною мірою захистити державні інтереси. Водночас прозорі та зрозумілі умови такої співпраці стимулюватимуть залучення інвестицій в розвідку, видобування та переробку стратегічних для країни копалин», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Затверджений Урядом Перелік ділянок надр, які мають стратегічне значення містить 5 корисних копалин: ванадієві, літієві, титанові, уранові руди та сіль калійну.

Саме на родовища з цими стратегічними матеріалами, як передбачають в Уряді, можуть бути укладені угоди про розподіл продукції.

Вказані копалини входять у переліки критично важливих для ЄС та США. Тож є стратегічними не лише для України, а й для її ключових партнерів. Водночас Перелік не є вичерпним: рішення передбачає його щорічну актуалізацію.

Нагадаємо, згідно із Законом України «Про угоди про розподіл продукції» держава доручає інвестору на визначений строк проведення пошуку, розвідки та видобування корисних копалин на визначеній ділянці надр та ведення пов'язаних з угодою робіт. У свою чергу інвестор зобов'язується виконати доручені роботи за свій рахунок і на свій ризик з наступною компенсацією витрат і отриманням плати (винагороди) у вигляді частини прибуткової продукції.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

Наталія Заєць консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Скористайтеся покроковою інструкцією, щоб провести закупівлю в електронному каталозі із застосуванням запиту пропозицій постачальників за оновленими вимогами Особливостей та Порядку № 822

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План закупівель: зразок заповнення електронних полів

Нерідко новачки в закупівлях шукають зразок річного плану, адже за зразком працювати легше. Тож пояснимо, яку інформацію має містити річний план та як без помилок заповнити рядки річного плану у ЕСЗ
9049

Закупівля природного газу

Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
9824

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1020

Закупівля електроенергії на 2025 рік

Тримайте поради для закупівлі електроенергії: від визначення коду ДК до укладення договору на постачання електроенергії
11132

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді