14 лютого 2023 року Кабінет Міністрів України схвалив розроблений Міністерством енергетики проєкт Закону України «Про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів».
Мета проєкту - підвищення рівня енергобезпеки держави шляхом забезпечення безперервного постачання нафти та нафтопродуктів на внутрішній ринок України у разі виникнення кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів.
Як повідомив Прем’єр-міністр, буде створена диверсифікована система зберігання, і в разі настання кризової ситуації в резервах будуть запаси, які в об’ємах складатимуть щонайменше 61 день внутрішнього споживання.
«Це дозволить бізнесу, громадянам та всій країні спокійно пройти будь-які виклики в паливній сфері. Законопроєкт передбачає чітку взаємодію між державою та бізнесом, визначення питання зберігання, безпеки, моніторингу та репортингу. Створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів — це питання національної безпеки, яке актуальне зараз, але залишиться так само важливим і після нашої перемоги та завершення війни», — відзначив Денис Шмигаль.
Документ розроблено на виконання Директиви Ради 2009/119/ЄС від 14 вересня 2009 р. Ухвалення відповідного законопроєкту є складовою виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС щодо імплементації Директиви Ради 2009/119/ЄС.
Джерело: офіційний сайт КМУ
Уповноважена особа здійснює свою діяльність, зокрема, відповідно до Положення про уповноважену особу. Скачайте актуальний зразок Положення про УО на 2025 рік, розроблений експертом
Нерідко новачки в закупівлях шукають зразок річного плану, адже за зразком працювати легше. Тож пояснимо, яку інформацію має містити річний план та як без помилок заповнити рядки річного плану у ЕСЗ
Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
Тримайте поради для закупівлі електроенергії: від визначення коду ДК до укладення договору на постачання електроенергії