Корпоративне управління: товариства повинні створити наглядові ради з початку нового року

З початку нового року створення наглядової ради професійними учасниками має стати частиною структури корпоративного управління.

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) звертає увагу, що в перехідних положеннях Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» є обов’язкова норма щодо створення товариствами наглядової ради з 01.01.2023. Це має стати частиною структури корпоративного управління. 

Також з 01.01.2023 можуть формуватися Ради директорів по новому закону про акціонерні товариства. 

В рішенні Комісії від 30.12.2021 №1291, яким затверджений стандарт №4 для професійних учасників, встановленні терміни подачі внутрішніх документів щодо корпоративного управління до регулятора. Так, своїм Рішенням від 01.06.2022 №558 Комісія переносить подання таких документів у термін протягом 90 днів після завершення війського стану. 

Важливо, що відтермінування подачі документів ніяким чином не впливає на виконання норм чинного законодавства щодо створення такого органу, як наглядова рада в системі корпоративного управління професійних учасників. 

Корпоративне управління відіграє важливу роль для стабільного та надійного функціонування будь-якої компанії. Тож його запровадження сприятиме зниженню ризиків та створенню належної системи внутрішнього контролю. 

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

службова записка на закупівлю

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5144

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
10941

Що варто знати про нецільове використання бюджетних коштів

За нецільове використання бюджетних коштів, можуть не тільки оштрафувати, а й притягнути до кримінальної відповідальності! Дізнайтеся все про цей важливий аспект і вбережіть себе від неприємностей. Розберемо свіжу судову практику
15053

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді