Міжнародна консультативна рада високого рівня обговорила надання українському енергосектору додаткової допомоги

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

З ініціативи Міністра енергетики України Германа Галущенка відбулося надзвичайне засідання Міжнародної енергетичної консультативної ради високого рівня при Міненерго.

На порядку денному - ситуація, пов'язана із наймасованішою з початку війни атакою росії на об’єкти української енергетичної системи.

Засідання пройшло в онлайн-форматі за співголовування Міністра енергетики України та єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон. Участь у ньому взяли, зокрема, Міністр клімату та навколишнього середовища Польщі Анна Москва, Міністр промисловості і торгівлі Чехії Йозеф Сікела, Міністр економіки Словаччини Карел Хірман, а також представники профільних міністерств Греції, Великої Британії, Іспанії, Швеції, Норвегії, Данії, Естонії, Бельгії, Нідерландів, Румунії, Австрії.

«Вчора росіяни здійснили наймасованішу атаку на енергетичну систему України, використавши близько 100 ракет, а також велику кількість дронів», - зазначив Герман Галущенко.

За словами Міністра, російські атаки нанесли значну шкоду системі передачі електроенергії. Протягом вечора і ночі було проведено низку ремонтних робіт, які дозволили відновити електропостачання ряду об’єктів критичної інфраструктури і населених пунктів. Водночас ситуація в енергосистемі залишається досить складною.

Герман Галущенко звернувся до колег з проханням, зважаючи на масштабні обсяги руйнувань, надати Україні додаткове обладнання, яке дозволить провести як швидкі ремонти, так і відновити стабільну роботу енергосистеми.

Учасники засідання запевнили очільника Міненерго, що вже проводять роботу з енергетичними компаніями своїх країн для надання українському енергосектору обладнання та устаткування, згідно наданого Міністерством енергетики України переліку.

«Україна не одна у цій битві з агресором. Ми продовжуватимемо підтримувати вас і ваш енергетичний сектор», - резюмувала Кадрі Сімсон.

Представники Міжнародної енергетичної консультативної ради домовились про проведення наступного засідання 17 листопада на рівні технічних спеціалістів.

Нагадаємо, Міжнародна енергетична консультативна рада високого рівня при Міненерго була створена для надання підтримки та допомоги українським енергетикам у подоланні викликів та загроз, які несе неприхований енергетичний тероризм російської федерації.

До її складу увійшли високі представники профільних міністерств Канади, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Іспанії, Швеції, Великобританії, США, а також Секретаріату Енергетичного Співтовариства та Міжнародного енергетичного агентства.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Закупівля електроенергії через запит ціни пропозиції

Закупівля електроенергії через Прозорро Маркет для багатьох замовників є швидким вирішенням забезпечення потреби. Умови закупівлі спрощуються і все більше замовників схиляється до думки, що це оптимальний вихід для багатьох закупівель, які необхідні у найкоротший строк. Як закуповувати електроенергію через Прозорро Маркет — роз’яснює експерт
8357

Визначення предмета закупівлі після квітневих змін

11 квітня набрали чинності зміни до порядку визначення предмета закупівлі. Щоб успішно провести закупівлю, замовнику насамперед потрібно точно визначити предмет закупівлі. Адже від цього залежить і вибір виду закупівлі, і якість закупленого, і уникнення поділу предмета закупівлі, а відповідно — і проблем. Що має знати закупівельник про порядок визначення предмета закупівлі — роз’яснює експерт
34478

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
110470

Як внести зміни до тендерної документації

Доволі часто замовники змушені вносити зміни до тендерної документації. Розглянемо, як внести зміни до тендерної документації у відкритих торгах за Особливостями № 1178. Про підстави, порядок та строки внесення змін до тендерної документації — у статті
20280

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді