Уряд змінив умови надання грантів у рамках програм єРобота

КМУ вніс зміни до програм грантової підтримки єРобота (мікрогранти на власну справу, гранти на розвиток садів та теплиць).

За відповідні зміни до Постанови №738 проголосували на засіданні Кабінету Міністрів України, що відбулось 15 листопада 2022 року.

«В ході реалізації програми надання грантів були виявлені деякі невідповідності умов самої програми та реальних потреб бізнесу. Тому для подальшого здійснення господарської діяльності, забезпечення покриття підприємцями усіх необхідних витрат в умовах воєнного стану виникла потреба додаткової конкретизації механізмів підтримки малого та середнього бізнесу та створення нових робочих місць», - заявила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Проєктом акта пропонується внести зміни до програм грантової підтримки (мікрогранти на власну справу, гранти на розвиток садів та теплиць), які спрямовані на:

  • перенесення дати початку шестимісячного строку, протягом якого мають бути створені робочі місця та відбутись працевлаштування на них осіб:
  • було: з дня укладання договору мікрогранту;
  • пропонується: з дня зарахування коштів на рахунок отримувача;
  • надання можливості подання сканованих копій проєктів висадки насаджень та проєктів будівництва модульних теплиць, що обов’язково додаються до заяв на отримання відповідних грантів;

  • встановлення максимального розміру гранту на будівництво модульних теплиць залежно від площі модульної теплиці, а саме:
  • 0,4 га - 0,6 га – 2,0 млн. гривень;
  • 0,8 га - 1,2 га – 3,5 млн. гривень;
  • 1,6 га - 2,4 га – 7,0 млн. гривень;
  • уточнення кількості створюваних нових робочих місць за підсумками проєкту будівництва модульної теплиці:
  • було: створити щонайменше 40 нових робочих місць;
  • пропонується: не менше 14 нових робочих місць на 1 гектар модульних теплиць.

Нагадаємо, проєкт єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.  

Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

Наталія Заєць консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Скористайтеся покроковою інструкцією, щоб провести закупівлю в електронному каталозі із застосуванням запиту пропозицій постачальників за оновленими вимогами Особливостей та Порядку № 822

 

 

 

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання для учасників «Як взяти участь і перемогти в публічній закупівлі у Prozorro»

✔️Ґрунтовні лекції, що поєднують законодавчу базу та експертні висновки ✔️ Навчання у зручному онлайн-форматі ✔️ Відеопояснення від провідних експертів ✔️ Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого
223

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
4210

Як діяти учаснику після його визначення переможцем відкритих торгів

Кожен учасник торгів змагається за перемогу. А що робити, коли довгоочікуваний тріумф уже став реальністю? Після оголошення переможця наступає новий, не менш відповідальний етап — підписання контракту. Важливо знати, у який термін можна укласти договір і коли необхідно надати забезпечення його виконання.
176

Примірне положення про уповноважену особу з публічних закупівель

Мінеконміки рекомендує використовувати Примірне положення про уповноважену особу з публічних закупівель як основу для створення власного положення про уповноважену особу. Дізнайтеся, з чого складається Примірне положення та скачайте зразок такого положення
4009

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді