Уряд передав Фонду держмайна рекордну кількість держоб'єктів

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Роздержавлення економіки: Уряд передав Фонду держмайна України понад 800 об’єктів держвласності вартістю 45 мільярдів гривень.

 

Понад 800 об’єктів держвласності загальною вартістю близько 45 мільярдів гривень передані зі сфери уповноважених органів управління до сфери управління Фонду державного майна України. 

Відповідне рішення ухвалив Уряд на засіданні 4 жовтня 2022 року.

«Ми тримаємо курс на зменшення розміру держави в економіці і продовжуємо втілювати в життя національний план відновлення. Рішенням Уряду сьогодні до сфери управління Фонду держмайна передано понад 800 об’єктів держвласності. Таким чином, ми суттєво знижуємо навантаження на державні органи, під управлінням яких перебували ці об’єкти. 
У подальшому частина підприємств знайдуть у процесі приватизації нового власника, отримають інвестиції та будуть працювати на економіку країни. Для багатьох з них це буде шансом відновити роботу, дасть можливість розвиватися, створювати нові робочі місця. Певна кількість підприємств залишиться в управлінні держави, чи буде передана в оренду. А держкомпанії, які не мають потенціалу розвитку та нецікаві бізнесу, будуть ліквідовані, що зменшить витрати держбюджету», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Серед переданих до сфери управління ФДМУ об’єктів:

  • державні підприємства;
  • корпорації;
  • держустанови;
  • науково-дослідні центри тощо.

Частина з них перебуває на тимчасово окупованих територіях. Над переліком підприємств працювали міністерства та відомства, які управляли об’єктами, також були враховані позиції обласних військово-цивільних адміністрацій.

Нагадаємо, 9 вересня Уряд змінив порядок передачі до сфери управління Фонду державного майна єдиних (цілісних) майнових комплексів підприємств, установ, організацій, які не увійшли до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації та не належать до об’єктів, які необхідно залишити в державній власності. Завдяки цьому рішенню передача таких об’єктів до управління ФДМУ пришвидшена.

19 та 20 вересня відбулися перші з початку широкомасштабного вторгнення приватизаційні онлайн-аукціони. Виставлені державою на продаж об’єкти були реалізовані за ціною, втричі вище стартової.
Джерело: офіційний сайт Мінекономіки 

 

 
 
 
 
 
додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
40932

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6112

Відкладальна обставина в договорі про закупівлю

Відкладальна обставина рятує замовника, коли ще невідоме джерело фінансування або коли виконання договору залежить від бюджету. У статті пояснимо – як застосувати відкладальну обставину у публічних закупівлях.
7910

Притягнення до адмінвідповідальності: строки давності та найкоротший термін

КпАП встановлює чіткі строки, протягом яких уповноважена особа може бути притягнута до відповідальності. Зорієнтуємо, в який найкоротший строк можуть притягнути до адмінвідповідальності та як розраховувати строки
9278

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді