Зменшили ціну на електроенергію в договорі, а тепер потрібно збільшувати: чи можливо

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Чи може замовник укласти додаткову угоду на збільшення ціни за одиницю товару до договору про закупівлю електричної енергії, якщо у минулому місяці підписав із постачальником додаткову угоду на зменшення ціни товару?

budget.jpg

Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, окрім випадків, передбачених частиною 5 статті 41 Закону № 922.

Одним із таких випадків є погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг), у тому числі у разі коливання ціни товару на ринку (п. 5 ч. 5 ст. 41 Закону № 922).

Тож за наявності підстав сторони договору можуть погодити зміну ціни, у тому числі за одиницю товару, договору в бік зменшення. З огляду на те, що законодавець забороняє змінювати кількість (обсяг), суму договору про закупівлю слід зменшити пропорційно узгодженому зменшенню ціни, у тому числі у разі зменшення ціни за одиницю товару.

З-поміж виняткових випадків також є передбачений пунктом 2 частини 5 статті 41 Закону № 922збільшення ціни за одиницю товару до 10% пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, — не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії.

Як бачимо, обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю не поширюється на зміну умов договору про закупівлю електричної енергії.

До експертного пояснення ☑️

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Відкладальна обставина в договорі про закупівлю

Відкладальна обставина рятує замовника, коли ще невідоме джерело фінансування або коли виконання договору залежить від бюджету. У статті пояснимо – як застосувати відкладальну обставину у публічних закупівлях.
7910

Вносимо зміни у проєкт договору про закупівлю

Внесення змін до проєкту договору про закупівлю: які зміни допустимі згідно з законом, а які — ні? Порушення може обернутися для замовника штрафом до 51 000 грн або визнанням договору нікчемним
6128

Вимоги пункту 13 Особливостей

Тримайте алгоритм закупівлі за пунктом 13 Особливостей № 1178. Врахуєте підстави, за яких зможете укласти прямий договір та порядок оприлюднення інформації
6487

Перелік локалізованих товарів із змінами

Замовник закуповує товари за переліком визначеним Законом № 922 та додатковим переліком визначеним постановою КМУ №782 , виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2025 році дорівнює чи перевищує 25%. Дізнайтеся, які товари належать до цих переліків
2523

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді