БЕБ викрило порушення на суму понад 14 млн грн

Бюро економічної безпеки України (БЕБ) повідомило про підозру директору компанії за ухилення від сплати податку на понад 14 млн грн.

Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України викрили службових осіб суб’єкта господарської діяльності в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

Було встановлено групу осіб, які умисно та за попередньою змовою, документально оформили «нетипові» безтоварні операції з постачання соняшникової олії підприємству з ознаками «фіктивності» на загальну суму 86,6 млн грн.

Крім того, директор товариства вніс у податкові декларації підприємства завідомо неправдиві відомості та в подальшому подав їх до податкової служби, в результаті чого ухилився від сплати податків на суму понад 14 млн грн.

Співробітники БЕБ повідомили директору компанії про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. Запобіжний захід не обирався.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками правопорушень: умисне ухилення від сплати податків (ст. 212), внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ст. 366), привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ст. 191) та кримінальне правопорушення, що вчинене групою осіб (ст. 28) КК України за процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора України триває.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: офіційний сайт БЕБ

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Держаудитслужба: повноваження та перевірки

Розглянемо якими нормативно-правовими актами визначені повноваження Держаудитслужби щодо контролю у сфері публічних закупівель, які контрольні заходи вона може проводити та за наявності яких підстав
16422

Відповідальність у сфері закупівель: судова практика

Кількість порушень у сфері публічних закупівель зростає з кожним роком. Учасники закупівельного процесу несуть як кримінальну так і адміністративну відповідальність. Кого і за що нині можуть притягти до відповідальності — детально у статті
45323

Штрафи у сфері публічних закупівель

Помилки у публічних закупівлях можуть коштувати надто дорого. З’ясуймо: хто, на кого та в яких розмірах складає штрафи в публічних закупівлях за статею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення
8309

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
6115

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді