Актуальні новини з перших вуст ►►►
МОЗ поетапно розбудовуватиме спроможну мережу лікарняних закладів відповідно до кластерної системи, спираючись на міжнародний досвід.
Заступник міністра охорони здоровʼя Олексій Яременко повідомив, що надкластерні, кластерні та загальні лікарні та їхня роль у найбільш пріоритетних медичних послугах будуть визначені до кінця 2022 року. 2023 рік МОЗ розпочне з розвитку мережі для лікування інсультів, інфарктів та медичної реабілітації. Водночас у загальних лікарнях розвиватимуться відділення ургентної медичної допомоги, а в кластерних та надкластерних — потужні відділення екстреної медичної допомоги із цілодобовим прийомом. Рівню лікарні відповідатимуть нові маршрути пацієнта, забезпечення закладу обладнанням та реконструкція або будівництво.
У межах реформи суттєво покращиться маршрут пацієнта. Оскільки найпростіші випадки лікуватимуть якомога ближче до пацієнта — в загальних лікарнях. У разі складніших проблем зі здоровʼям пацієнта доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть більш спеціалізовані послуги.
За словами заступника міністра охорони здоровʼя, наразі триває активна підготовка до впровадження інфраструктурної частини медичної реформи на місцях. Найближчі кілька тижнів МОЗ подасть на розгляд уряду низку нормативно-правових актів, необхідних для успішної реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги» № 2347-IX.
Зокрема, КМУ найближчим часом затвердить межі кожного госпітального округу та кластерів, а також порядок визначення лікарень, які входять до госпітальної мережі.
Із 2023 року у програма медгарантій враховуватиме обсяги забезпечення медичними послугами надкластерними, кластерними та загальними лікарнями відповідно до потреб у межах кожного госпітального округу.
Нагадаємо, Закон № 2347 набув чинності 19 липня. Він запустив інфраструктурну частину реформи охорони здоровʼя.