МОЗ встановить референтні ціни на медичні препарати

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Голова Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький повідомив, що з жовтня МОЗ встановить референтні ціни на медичні препарати.

Михайло Радуцький повідомив, що за його та міністра охорони здоров’я ініціативою пройшла зустріч із працівниками департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, керівництвом МОЗ та ДП «Медичні закупівлі України», на якій обговорювали посилення державного регулювання цін на лікарські засоби.

Михайло Радуцький зазначив, що воєнні дії вплинули на формування вартості медичних препаратів. Падіння курсу гривні по відношенню до долара та євро, зростання вартості палива, ускладнення логістики імпортних ліків та їхніх компонентів призвели до зростання цін. За даними профільного міністерства, регулярно фіксуються випадки, коли компанії, що мають ексклюзивні права на продаж препаратів на території України, необґрунтовано підвищують ціни.

«На мою думку, потрібно запроваджувати нові механізми, які дозволять зупинити зростання цін на медпрепарати», - наголосив Голова Комітету з питань здоров‘я нації.

Він поінформував, що представники департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції провели аналітичну роботу. На зустрічі вони презентували аналіз існуючої нормативної бази та рекомендації, як зробити ліки доступнішими та дешевшими.

«Ось один із механізмів, який запроваджується з жовтня. МОЗ братиме участь у ціноутворенні на всі препарати, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, на основі їхньої вартості у європейських країнах», - наголосив Михайло Радуцький.

Референтне ціноутворення - це встановлення максимальних та мінімальних цін на ліки відповідно до вартості таких же препаратів, зареєстрованих у Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії, Угорщині. За словами Михайла Радуцького, такий механізм дозволить закупити медпрепарати у тих самих постачальників та не переплачувати.

«Також за рекомендацією колег з Нацполіції при подачі документів до державних органів виробники та постачальники будуть заповнювати нову графу - цінове обґрунтування. Разом з МОЗ та Нацполіцією будемо й надалі працювати на тим, щоб українці мали доступ до ліків за помірними цінами», - повідомив він.

Джерело: офіційний сайт ВРУ

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
40931

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6111

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4220

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6257

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді