МОЗ встановить референтні ціни на медичні препарати

Голова Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький повідомив, що з жовтня МОЗ встановить референтні ціни на медичні препарати.

Михайло Радуцький повідомив, що за його та міністра охорони здоров’я ініціативою пройшла зустріч із працівниками департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, керівництвом МОЗ та ДП «Медичні закупівлі України», на якій обговорювали посилення державного регулювання цін на лікарські засоби.

Михайло Радуцький зазначив, що воєнні дії вплинули на формування вартості медичних препаратів. Падіння курсу гривні по відношенню до долара та євро, зростання вартості палива, ускладнення логістики імпортних ліків та їхніх компонентів призвели до зростання цін. За даними профільного міністерства, регулярно фіксуються випадки, коли компанії, що мають ексклюзивні права на продаж препаратів на території України, необґрунтовано підвищують ціни.

«На мою думку, потрібно запроваджувати нові механізми, які дозволять зупинити зростання цін на медпрепарати», - наголосив Голова Комітету з питань здоров‘я нації.

Він поінформував, що представники департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції провели аналітичну роботу. На зустрічі вони презентували аналіз існуючої нормативної бази та рекомендації, як зробити ліки доступнішими та дешевшими.

«Ось один із механізмів, який запроваджується з жовтня. МОЗ братиме участь у ціноутворенні на всі препарати, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, на основі їхньої вартості у європейських країнах», - наголосив Михайло Радуцький.

Референтне ціноутворення - це встановлення максимальних та мінімальних цін на ліки відповідно до вартості таких же препаратів, зареєстрованих у Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії, Угорщині. За словами Михайла Радуцького, такий механізм дозволить закупити медпрепарати у тих самих постачальників та не переплачувати.

«Також за рекомендацією колег з Нацполіції при подачі документів до державних органів виробники та постачальники будуть заповнювати нову графу - цінове обґрунтування. Разом з МОЗ та Нацполіцією будемо й надалі працювати на тим, щоб українці мали доступ до ліків за помірними цінами», - повідомив він.

Джерело: офіційний сайт ВРУ

Тетяна Мішта

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання з публічних закупівель 2025

Навчання уповноважених осіб у сфері публічних закупівель особливо затребуване у 2025 році. Законодавство під час воєнного стану зазнає змін чи не щомісяця, а відповідальність все ж така висока, штрафи «кусючі». Щоб підвищити свою кваліфікацію закупівельника та уникнути «грошових покарань», оберіть онлайн навчання з публічних закупівель, що найбільше відповідає вашим вимогам. Які є варіанти – розповідаємо
834

Як укладати додаткову угоду на збільшення ціни електроенергії

Укладати додаткові угоди, якщо збільшилася ціна на ринку електроенергії слід з дотриманням певних правил. Інакше є ризик пійматися на гачок недоброчесного постачальника, який закидає вас допками та довідками про зміну ціни на ринку
3897

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
293

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2539

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді