“Чорний список” на ринку електроенергії: для чого необхідний

Питання «чорного списку» на ринку електроенергії – це питання кваліфікаційних вимог до покупців, - запевняє перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко.

⚡️ Закупівлі електроенергії: правила ринку для закупівельника

“Чорний список” на ринку електроенергії: для чого необхідний

Участь у засіданні взяли представники НКРЕКП, Мінекономіки, Антимонопольного комітету, ДП «Гарантований покупець», Української енергетичної біржі, державних генеруючих компаній.

У ході засідання обговорили необхідність розробки механізму, який буде запобігати маніпуляціям на ринку електроенергії, і при цьому не порушуватиме правил справедливої конкуренції на ринку.

Юрій Власенко зазначив, що необхідно визначити і впровадити механізм, що дозволить у найкоротші терміни стабілізувати кризову ситуацію на ринку електроенергії. Питання «чорного списку» на ринку електроенергії – це питання, в першу чергу, кваліфікаційних вимог до покупців.

Зараз активно відбувається підготовка до опалювального сезону, генеруючі компанії мають забезпечувати ремонти обладнання та накопичувати паливо. Водночас маніпуляції на ринку призводять до того, що виробники електроенергії, в першу чергу, державна генерація, зазнають збитків. Це ставить під загрозу стабільну роботу енергосистеми.

Як механізм протидії зловживанням на ринку обговорили можливість недопущення до участі в аукціонах Української енергетичної біржі покупців, поведінка яких викликає сумніви у доброчесності їхніх ділових намірів.

За матеріалами Урядового порталу

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
93

Методрекомендації щодо закупівель електроенергії: що передбачило Мінекономіки та в чому ризики замовників

Проведемо огляд Методрекомендацій Мінекономіки щодо закупівель електроенергії. Розберемо пропозиції щодо визначення очікуваної вартості, нюанси та ризики тендерної документації, технічних специфікацій, формульного ціноутворення, проєкту договору та умов щодо зміни ціни
162

Національна програма інформатизації 2024

З 8 лютого 2024 року діє новий порядок погодження проєктів за Національною програмою інформатизації. У статті розглянемо, що врахувати замовнику, щоб погодити проєкти з Мінцифри
8240

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді