Закупівлі електроенергії: АМКУ про ознаки антиконкурентних дій

АМКУ доповідає: останні кілька днів на ринку електроенергії, зокрема «на добу наперед» (РДН), відбуваються значні коливання обсягів купівлі-продажу електроенергії. Мова йде про різке зниження попиту протягом останніх кількох днів.

Що врахувати у вимогах під час закупівлі електроенергії

Воно відбулося через зменшення закупівлі електроенергії на РДН деякими учасниками ринку. При цьому фіксувалося одночасне збільшення обсягів закупівлі на «ринку двосторонніх договорів» (РДД).

На офіційному сайті НКРЕКП також повідомляється про різке зменшення ціни на електроенергію на РДН у перші дні липня 2021-го через виведення попиту на ринок двосторонніх договорів (РДД).

На думку фахівців Антимонопольного комітету, до цих наслідків могла призвести синхронна поведінка певних учасників ринку електроенергії. Вона ж могла вплинути й на зниження ціни на РДН через зменшення попиту.

Схожі дії окремих учасників ринку відбуваються періодично, а отже - можуть бути умисними.

Стане у пригоді стаття:

Синхронність і періодичність таких дій призводять до:

  • зниження ціни на ринку «на добу наперед» через зменшення попиту;
  • або до її підвищення – шляхом зменшення пропозиції та збільшення попиту;
  • як наслідок – до зміни структури ринку, в тому числі - рівня конкуренції на ньому.

Це може свідчити про наявність ознак порушення законодавства у вигляді антиконкурентних узгоджених дій на ринку електроенергії.

Відтак АМКУ за власною ініціативою розпочав дослідження наявності чи відсутності у вищеописаних діях учасників ринку ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

За матеріалами АМКУ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Тетяна Мішта

Статті за темою

Усі статті за темою

Держаудитслужба: повноваження та перевірки

Розглянемо якими нормативно-правовими актами визначені повноваження Держаудитслужби щодо контролю у сфері публічних закупівель, які контрольні заходи вона може проводити та за наявності яких підстав
16189

Відповідальність у сфері закупівель: судова практика

Кількість порушень у сфері публічних закупівель зростає з кожним роком. Учасники закупівельного процесу несуть як кримінальну так і адміністративну відповідальність. Кого і за що нині можуть притягти до відповідальності — детально у статті
44803

Штрафи у сфері публічних закупівель

Помилки у публічних закупівлях можуть коштувати надто дорого. З’ясуймо: хто, на кого та в яких розмірах складає штрафи в публічних закупівлях за статею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення
8087

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5950

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді