У «переговорці» є чимало підводних каменів, що можуть призвести навіть до кримінальної відповідальності. Але ми знаємо, як вберегти вас від порушень і покарань. Тримайте три підказки від експерта.
 | НІНА АБАІМОВА, уповноважена особа ДУ «Професійні закупівлі» |
Дехто з колег-закупівельників вважає, що переговорна процедура простіша за «торги». Якщо так, то чому тоді саме «переговорка»найчастіше насторожує перевіряльників? Розберемо три порушення, яких краще не повторювати.

Ситуація 1. З моменту, коли замовник оприлюднив повідомлення про намір укласти договір, значно змінилася ціна палива на ринку. Тому в договір за результатами переговорної процедури сторони вписали вже вищу ціну. Обережно, це порушення!
ЯК ПРАВИЛЬНО ДІЯТИ
Ситуація 2. У замовника двічі не відбулися мультилотові відкриті торги. Тож він проводить дві переговорні процедури — окремо за кожним лотом. Обережно, це порушення!
БЕЗПЕЧНИЙ АЛГОРИТМ
Ситуація 3. Замовник за результатами переговорної процедури укладає договори про водопостачання за окремими закладами. Ціна у кожному з таких договорів на вимогу постачальника-монополіста різна. Обережно, це порушення!
ЯК УНИКНУТИ ПОМИЛОК
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
Обирайте та завантажуйте атмосферні заставки для робочого столу комп'ютера
Принципи здійснення публічних закупівель регламентує Закон про публічні закупівлі. Незнання закону, як відомо, не вберігає від відповідальності за його порушення, навіть у період воєнного стану. Навпаки — що старанніше ми будемо дотримуватись закону, то швидше відбуєумо нашу країну. У статті розповідаємо, якими принципами здійснення закупівель має керуватися замовник
Доволі часто замовники змушені вносити зміни до тендерної документації. Розглянемо, як внести зміни до тендерної документації у відкритих торгах за Особливостями № 1178. Про підстави, порядок та строки внесення змін до тендерної документації — у статті
Локалізація в публічних закупівлях набуває дедалі більшого значення, адже законодавці зосереджують увагу на підтримці вітчизняного виробника. У статті – про умови локалізації виробництва у 2025 році та особливості вимог тендерної документації щодо локалізованих товарів
Відкриті торги — це основна процедура закупівлі. Дізнайтеся, як діяти на кожному етапі проведення відкритих торгів