Три підказки, як уникнути порушень в переговорній процедурі

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

У «переговорці» є чимало підводних каменів, що можуть призвести навіть до кримінальної відповідальності. Але ми знаємо, як вберегти вас від порушень і покарань. Тримайте три підказки від експерта.
Три підказки, як уникнути порушень в переговорній процедурі

НІНА АБАІМОВА,

упов­новажена особа ДУ «Професійні закупівлі»

Дехто з колег-закупівельників вважає, що переговорна процедура простіша за «торги». Якщо так, то чому тоді саме «переговорка»найчастіше насторожує перевіряльників? Розберемо три порушення, яких краще не повторювати.

Три підказки, як уникнути порушень в переговорній процедурі


Ситуація 1.
З моменту, коли замовник оприлюднив повідомлення про намір укласти договір, значно змінилася ціна палива на ринку. Тому в договір за результатами переговорної процедури сторони вписали вже вищу ціну. Обережно, це порушення!

ЯК ПРАВИЛЬНО ДІЯТИ

Ситуація 2. У замовника двічі не відбулися мультилотові відкриті торги. Тож він проводить дві переговорні процедури — окремо за кожним лотом. Обережно, це порушення!

БЕЗПЕЧНИЙ АЛГОРИТМ

Ситуація 3. Замовник за результатами переговорної процедури укладає договори про водопостачання за окремими закладами. Ціна у кожному з таких договорів на вимогу постачальника-монополіста різна. Обережно, це порушення!

ЯК УНИКНУТИ ПОМИЛОК

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статті за темою

Усі статті за темою

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
110834

Як внести зміни до тендерної документації

Доволі часто замовники змушені вносити зміни до тендерної документації. Розглянемо, як внести зміни до тендерної документації у відкритих торгах за Особливостями № 1178. Про підстави, порядок та строки внесення змін до тендерної документації — у статті
20299

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді