У «переговорці» є чимало підводних каменів, що можуть призвести навіть до кримінальної відповідальності. Але ми знаємо, як вберегти вас від порушень і покарань. Тримайте три підказки від експерта.
| НІНА АБАІМОВА, уповноважена особа ДУ «Професійні закупівлі» |
Дехто з колег-закупівельників вважає, що переговорна процедура простіша за «торги». Якщо так, то чому тоді саме «переговорка»найчастіше насторожує перевіряльників? Розберемо три порушення, яких краще не повторювати.
Ситуація 1. З моменту, коли замовник оприлюднив повідомлення про намір укласти договір, значно змінилася ціна палива на ринку. Тому в договір за результатами переговорної процедури сторони вписали вже вищу ціну. Обережно, це порушення!
ЯК ПРАВИЛЬНО ДІЯТИ
Ситуація 2. У замовника двічі не відбулися мультилотові відкриті торги. Тож він проводить дві переговорні процедури — окремо за кожним лотом. Обережно, це порушення!
БЕЗПЕЧНИЙ АЛГОРИТМ
Ситуація 3. Замовник за результатами переговорної процедури укладає договори про водопостачання за окремими закладами. Ціна у кожному з таких договорів на вимогу постачальника-монополіста різна. Обережно, це порушення!
ЯК УНИКНУТИ ПОМИЛОК
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
Завершальним етапом розробки ПКД є експертиза. Дізнайтеся, в яких випадках вона обов’язкова, а в яких – ні
Не витрачайте час на складання документів. Скачайте готові зразки протоколів уповноваженої особи, щоб швидко оформити рішення під час проведення закупівлі
Грудень — чи не найважливіший закупівельний місяць. Маємо завершити закупівлі 2024 року, забезпечити безперервну потребу в товарах та послугах на початку січня, а також подбати про перші закупівлі 2025 року.
Підсумовуємо законодавчі нововведення листопада. Переконайтеся, що нічого не пропустили!
Локалізація в публічних закупівлях набуває дедалі більшого значення, адже законодавці зосереджують увагу на підтримці вітчизняного виробника. У статті – про умови локалізації виробництва у 2024 році та особливості вимог тендерної документації щодо локалізованих товарів