У «переговорці» є чимало підводних каменів, що можуть призвести навіть до кримінальної відповідальності. Але ми знаємо, як вберегти вас від порушень і покарань. Тримайте три підказки від експерта.
 | НІНА АБАІМОВА, уповноважена особа ДУ «Професійні закупівлі» |
Дехто з колег-закупівельників вважає, що переговорна процедура простіша за «торги». Якщо так, то чому тоді саме «переговорка»найчастіше насторожує перевіряльників? Розберемо три порушення, яких краще не повторювати.

Ситуація 1. З моменту, коли замовник оприлюднив повідомлення про намір укласти договір, значно змінилася ціна палива на ринку. Тому в договір за результатами переговорної процедури сторони вписали вже вищу ціну. Обережно, це порушення!
ЯК ПРАВИЛЬНО ДІЯТИ
Ситуація 2. У замовника двічі не відбулися мультилотові відкриті торги. Тож він проводить дві переговорні процедури — окремо за кожним лотом. Обережно, це порушення!
БЕЗПЕЧНИЙ АЛГОРИТМ
Ситуація 3. Замовник за результатами переговорної процедури укладає договори про водопостачання за окремими закладами. Ціна у кожному з таких договорів на вимогу постачальника-монополіста різна. Обережно, це порушення!
ЯК УНИКНУТИ ПОМИЛОК
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
Пояснимо, що відбувається на кожному етапі аукціону у Prozorro. А також про зміни до Постанови № 1178, які дозволяють проводити відкриті торги без аукціону – у статті
Замовник закуповує товари за переліком визначеним Законом № 922 та додатковим переліком визначеним постановою КМУ №782 , виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2025 році дорівнює чи перевищує 25%. Дізнайтеся, які товари належать до цих переліків
Коли виникає необхідність в терміновій закупівлі, яку неможливо було спланувати, маєте обґрунтувати нагальну потребу. Як зробити це правильно, щоб уникнути штрафів — роз’яснюємо у статті