Публічні закупівлі під час пандемії: дослідження від Prozorro

Prozorro провело дослідження активності учасників публічних тендерів під час пандемії. Дослідження показало стрімке зростання кількості учасників.

✔️ Активувати подарунковий доступ до Вищої Школи Закупівельника

Публічні закупівлі під час пандемії: дослідження від Prozorro

З квітня 2020 по березень 2021 року на тендерах Prozorro змагалися понад 67 тисяч учасників — це на 25% більше, ніж в аналогічному періоді 2019-2020 років. Для порівняння, до того кількість підприємців, що брали участь у державних тендерах, щорічно зростала на 1-3%.

Від початку пандемії, змагаючись на державних тендерах, підприємці уклали договори на 500 мільярдів гривень. Це майже на 150 мільярдів більше, ніж роком раніше.

Одна з причин збільшення кількості учасників — нова редакція Закону про публічні закупівлі, яка зробила обов’язковим проведення конкурентних спрощених закупівель на суму від 50 тисяч гривень.

За цей час у системі було проведено понад 260 тисяч спрощених закупівель, а подавати пропозиції на них пробували понад 65% учасників. На другому місці по “популярності” процедур серед учасників - відкриті торги.

Вперше подали пропозицію в період з квітня 2020-го по березень 2021-го 13 306 учасників. До травня 2021-го вони вже підписали договорів на 32 мільярди гривень. У середньому це 2,5 млн грн на учасника.

6000 із учасників-новачків вже мають підписані договори.

За матеріалами Prozorro

✍ Закупівлі для протидії COVID-19: як замовнику встигати за змінами

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
29919

Головне у травні для закупівельника 2024

В огляді — консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у травні. Цього місяця зверніть увагу на умови закупівлі додаткових робіт, вимоги, якими перевіряти учасника після оновлень в Особливостях, та зміни, які внесли до порядку реєстрації зобов’язань в органах Казначейства
1201

Прозоро майданчики: як обрати для публічної закупівлі

Знаєте, що для закупівель через Prozorro Market насамперед треба вибрати е-майданчик, але не знаєте як та який обрати? Визначились з е-майданчиком, але не розумієте, як з ним працювати? Досить сумніватися, дізнайтеся правила роботи на майданчиках Prozorro просто зараз.
2615

Prozorro аукціон: як проходить

Пояснимо, що відбувається на кожному етапі аукціону у Prozorro. А також про зміни до Постанови № 1178, які дозволяють проводити відкриті торги без аукціону – у статті
1740

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді