Договірне забезпечення під час переговорної процедури після відміни двох торгів: вимагати чи ні?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Договірне забезпечення під час переговорної процедури після відміни двох торгів: вимагати чи ні?Ніна Абаімова, уповноважена особа Державної установи «Професійні закупівлі»


Замовник двічі провів відкриті торги з очікуваною вартістю 600 тис. грн та вимогою надати забезпечення виконання договору. Однак, через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій торги двічі було відмінено.

Наразі замовник планує застосувати переговорну процедуру закупівлі.

Під час переговорів:

  • один учасник озвучив цінову пропозицію — 400 тис. грн, але відмовився надавати забезпечення;
  • інший учасник — гарантує забезпечення виконання договору, але його цінова пропозиція становить 595 тис. грн.

Як у цій ситуації бути замовнику? Чи обов’язковою є вимога надати забезпечення виконання договору в такому випадку?

З’ясуймо правильний алгоритм дій разом з уповноваженою особою Державної установи «Професійні закупівлі» Ніною Абаімовою.

РОЗ'ЯСНЕННЯ ЕКСПЕРТА

Договірне забезпечення під час переговорної процедури після відміни двох торгів: вимагати чи ні?

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статті за темою

Усі статті за темою

Принципи здійснення публічних закупівель: приклади

Принципи здійснення публічних закупівель регламентує Закон про публічні закупівлі. Незнання закону, як відомо, не вберігає від відповідальності за його порушення, навіть у період воєнного стану. Навпаки — що старанніше ми будемо дотримуватись закону, то швидше відбуєумо нашу країну. У статті розповідаємо, якими принципами здійснення закупівель має керуватися замовник
18362

Відпустка уповноваженої особи із закупівель: як працювати в ЕСЗ та організувати роботу

Уповноважена особа зібралась на відпочинок, а закупівля ще не завершена? Про такий розвиток подій замовник має потурбуватись заздалегідь. Дізнайтеся також, чи може УО у воєнний час піти у відпустку. Пояснимо обмеження та додаткові можливості, що визначає законодавство для відпусток під час війни
16326

Робоча група уповноваженої особи

Уся відповідальність за закупівлі лягає персонально на уповноважену особу. В уповноважених осіб виникають питання: коли можна створити робочу групу, кого може залучати уповноважена особа під час підготовки тендерної документації. З’ясуймо, що регламентує Закон.
7383

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді